הכנסת אישרה סופית: שוק הדואר בדרך להפרטה מלאה

מהפכה בשירותי הדואר בישראל: הרפורמה בדואר שהוביל שר התקשורת יועז הנדל אושרה אמש במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית | בדרך להפרטה מלאה של חברת הדואר, שוק הדואר נפתח לתחרות

שר התקשורת יועז הנדל | צילום: דוברות משרד התקשורת

הכנסת אישרה אמש (ג’) בקריאה שנייה ושלישית את הרפורמה בדואר ישראל.

במסגרת התיקון לחוק יתבצעו מספר שינויים מבניים: פתיחת שוק המכתבים לתחרות מלאה יאפשר לבעלי היתר לחלוקת דואר להיכנס לתחום פעילות שעד כה היה בבלעדיות חברת הדואר; גמישות ניהולית לחברת דואר ישראל שתגדיל את חופש הפעולה לפתח עסקים נוספים ולהרחיב את השירותים; תינתן גמישות תעריפים לחברת הדואר שתגדיל את התחרות, תוך קביעת מחירי מינימום ומקסימום שיבטיחו מחירים הוגנים לציבור; עיגון סמכויות פיקוח ואכיפה נרחבות על שוק הדואר; הרפורמה המשלימה תכלול את שיפור השירות לציבור תוך הנגשת השירותים בערוצים ישירים ומקוונים חדשניים לכל המעוניינים בכך.

מרכז המיון והקליטה של דואר ישראל במודיעין |צילום: ביזנעס

לדברי שר התקשורת, יועז הנדל, “התיקון שאושר בכנסת הוא בשורה ענקית לאזרחי ישראל ולמשק כולו. אנו מסירים מהדואר מגבלות מיותרות, ונייצר בו מנגנוני תמרוץ אפקטיביים למעבר לשירותי דואר יעילים וחדשניים. אני רוצה להודות ליו״ר ועדת כלכלה ח״כ מיכאל ביטון על השותפות ועל הטיפול המסור והמקצועי״.

מנכ”לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין אמרה, כי “לציבור בישראל מגיעים שירותי דואר איכותיים ומתקדמים. חוק הדואר לא השתנה משנת 2003 וכל הניסיונות לתקנו כשלו. העברנו היום בכנסת רפורמה היסטורית שמקדמת אותנו עוד צעד לשיפור משמעותי בשירות שאנו מקבלים. אנחנו פותחים את שוק המכתבים לתחרות, משחררים את חברת הדואר מכבלי הרגולציה מחד ומרחיבים את כלי אכיפה מאידך. התחרות שתביא הרפורמה בשוק הדואר לצד ההפרטה של חברת הדואר יתנו מענה הוליסטי לאתגרים כיום, ויאפשרו לציבור הישראלי לקבל שירותי דואר מעולים ומתקדמים״.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה