הלוואות עוקפות חוק: השיטה ממשיכה לפגוע בלקוחות תמימים

מסתבר שזה הפך לשיטה: חברה יזמית פנתה לבעל דירה בפרויקט תמ"א 38, חתמה איתו על הסכם מכר לדירתו, וכרתה איתו הסכם הלוואה פיקטיבי באמצעות חברה אחרת, כדי לממן את הבנייה בפרויקט | אלא שאז, נטשה החברה את הפרויקט, והלקוח נותר בעל חוב | המלחמה בשוק ההלוואות לרכישת דירות: שימו לב על מה אתם חותמים, ותנו לעורך הדין שלכם לבחון את כל ההסכמים שלכם, כולל הסכמי הלוואות

הלוואות, אשראי ומימון | צילום: pexels.com

מכירת דירות בדרך של הלוואות עוקפות חוק הפכה לשיטה. לפני כשנתיים, בשנת 2021 התקשרה חברת ק.ק.א ניהול פרויקטים בע"מ עם רוכש דירה בהסכם מכר, בקשר למכירת דירה ברחוב המעפילים 8 באשדוד. אך בד בבד חתם אותו הרוכש עם חברת מרכז תל חי כפר סבא בע"מ, חברה הקשורה לחברה המוכרת, הסכם הלוואה פיקטיבי אשר מטרתו לממן את פרויקט הבנייה. בדרך זו גבתה החברה מהרוכש סך של 200,000 ₪ מבלי להבטיח כספים אלו והכל בניגוד להוראות חוק המכר.

"יזמים אשר פועלים בניגוד לחוק המכר פוגעים בענף הנדל"ן, ברוכשים ובעצמם. זה המקום לפנות לציבור היזמים אשר פעלו או פועלים בדרך של הסכמי הלוואה מול רוכשי דירות ולהציע להם לפנות לממונה חוק המכר במשרד הבינוי והשיכון על מנת להביא לתיקון של הפרות החוק בשיתוף פעולה", אומר מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן, ומפציר: "מרוכשי הדירות אני מבקש לשים לב על מה הם חותמים ובמקרה הצורך להתייעץ עם עורך דין".

כתיבת תגובה