הליכי הבדיקה קוצרו: מקדימים את החזרי המס לעסקים

רשות המסים מעבירה לעסקים החזרי מס בהיקף של כמיליארד ש"ח בהליך מרוכז • ההחזר כולל גם עסקים שהחזריהם היו בתהליך בדיקה • חשבונות הבנק יחלו להזדכות כבר בימים אלה

משה כחלון וערן יעקב (מימין: משה אשר, יו"ר רשות המסים לשעבר) | צילום: חורחה נובומינסקי, לע"מ

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיע היום כי מתוך רצון לסייע לעסקים בישראל, לאור המצוקה התזרימית אליה נקלעו בעקבות ההשלכות הכלכליות של ההתמודדות עם נגיף הקורונה, נערכה רשות המסים ובמאמץ מיוחד ביצעה לאורך השבוע שעבר ובראשית השבוע הזה, מהלך מרוכז במערכי מס הכנסה ומע"מ במסגרתו, עד אמצע השבוע הבא, ישוחררו החזרי מס בהיקף של כמיליארד ₪ בקירוב.

במסגרת המאמץ המרוכז, שוחררו במס הכנסה יתרות זכות בסכום כולל של כ- 750 מיליון ₪ לכ- 16,000 יחידים וחברות שהיו להם החזרים בתהליך בדיקה. חלק מהכספים נכנסו בהדרגה לחשבונות הבנק כבר החל מיום רביעי האחרון כשהמהלך יגיע לסיומו היום (יום שני) עם כניסתם של החזרים בסכומים משמעותיים נוספים לחשבונות הבנק.

מהלך מקביל מבוצע בימים אלה במערך מע"מ שם צפויים לעבור במהלך שבעת הימים הקרובים לחשבונות הבנק של כ-27 אלף עוסקים החזרי מס תשומות בסכום כולל של כ- 230 מיליון ₪.

במקביל, מנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיע על דחיית המועד להגשת הדיווח המקוון של הרבעון הראשון לנותני שירותים פיננסים ל-10.5.2020 (במקום 10.4.2020). ההחלטה נובעת בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והוראות משרד הבריאות והן בשל חג הפסח הקרוב.

כמו-כן, בסוף חודש אפריל 2020 צפויים להתפרסם המנגנונים לדיווח של הבאים:

אופן הדיווח על ידי מיופה כח של הנש"פ.

אופן הדיווח לגבי קבצי הצרופות.

לאחר 10.5.2020 פניות פרטניות שיופנו לדוא"ל [email protected] או לטלפון 074-7616790 ישקלו פרטנית.

כתיבת תגובה