הלילה: נפרצה המנהרה הגדולה בכביש המנהרות של גוש עציון

במטרה לצמצם את הפקקים בכניסות לירושלים: הלילה נפרצה המנהרה הגדולה בכביש המנהרות של גוש עציון | המנהרות נבנות בתקציב של כמיליארד ש”ח ע”י חברת מוריה | ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: “עוד אבן דרך חשובה לקראת פתרון הפקקים. יש אור בקצה המנהרה”

עבודות בכביש המנהרות בגוש עציון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעיית הפקקים בכביש המנהרות בין גוש עציון לירושלים בדרך לפתרון. המנהרה הגדולה ביותר ב’כביש המנהרות’ – נפרצה הלילה. הכביש שמונה כיום נתיב אחד בלבד לכל צד ללא שוליים נחשב לעמוס ביותר, הכולל פקקי ענק ברוב שעות היום שיוצרים כאוס גדול בקרב הנוסעים. ישנם עומסי תנועה כבדים במיוחד בעיקר בשעות הבוקר בתנועה שמגוש עציון לירושלים ובשעות אחר הצהריים בנתיב הנגדי.

הכביש משרת כיום את כל תושבי גוש עציון , בית”ר עילית, אפרת, קריית ארבע, חברון, צור הדסה , מבוא בית”ר ויישובי מטה יהודה.

חברת מוריה מבצעת בשלב זה את הפרויקט בבגין דרום עד למחלף רוזמרין ובכניסה לכביש המנהרות, הכולל את הרחבת והכפלת כביש המנהרות ובהמשך צפויה להרחיב את המקטע בכביש 60 מאלעזר ועד צומת חוסאן, שישלים למעשה את כל הרחבת הכביש. כרגע ממתינים לתקצוב המשך הפרויקט כשהמועצות דוחפות לקידום הנושא. כלל התקציב מוערך בכמיליארד שקלים.

המנהרה החדשה – שהמשך בנייתה וסלילת הכבישים אליה תלויים בתקצוב שיועבר לחב’ מוריה – תאפשר הרחבת מקטעי הכביש הצרים ותביא הקלה אדירה בפקקים.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בירך על כך: “המאמצים וההשקעה שלנו במועצה בנושא זה מניבים פירות. פריצת המנהרה הלילה היא עוד אבן דרך חשובה לקראת פתרון הפקקים, יש אור בקצה המנהרה. אני רוצה להודות לחברת מוריה, לחברת דן בן עמרם ולמשרד התחבורה שהוציא את הפרויקט לדרך ועכשיו אנו רואים את התוצאות. אנחנו נמשיך לעבוד על כך ונשים סוף לבעיית התנועה מגוש עציון לירושלים”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה