המבקרים גילו יותר ממיליון שקל בהמחאות שאיש לא תיעד

בלב שכונת גאולה, במרכז ירושלים ובתלפיות: חוליות המבקרים פשטו על חלפני כספים שנתפסו בעבר או שהתקבל מידע מודיעיני לגבי הפרות הוראות החוק | מתוך 33 ביקורות בצ'יינג'ים, שמונה מקומות סיפקו הפרות קשות של הוראות ניהול ספרים וחוקי הגבלת השימוש במזומן | ומה גילו המבקרים במוסך בעיר?

צ'יינג' | צילום אילוסטרציה: shutterstock

במשרדי פקיד השומה בירושלים ערכו באחרונה מבצעי ביקורת ניהול ספרים, על מנת לבחון את רמת הציות להוראות ניהול ספרים ורישום הכנסות, להגביר את ההרתעה כנגד מעלימי מס ולהטמיע את החוק לצמצום השימוש במזומן. המבצעים התרכזו בעיקר בעסקים שקיבלו אזהרות בעבר ובעסקים שלגביהם התקבל מידע מודיעיני רלוונטי שנבדק.

במהלך המבצע, נערכה ביקורת בצ'יינג', אשר במהלכה נמצאו צ'קים רבים בסכום כולל של למעלה ממיליון ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. בנוסף נמצאו בעסק זה הפרות של החוק לצמצום השימוש במזומן בסכום כולל של 834 אלף ₪. לאור הממצאים, הוזעקו למקום חוקרי פקיד שומה חקירות ירושלים ובסיום הביקורת נלקח בעל העסק לחקירה.

250/200 סייד בר + קובייה

בביקורת בעסק אחר לחלפנות כספים נמצאו שני צ'קים בסכום כולל של 70 אלף ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. בסך הכל נרשמו במבצע זה – שהתרכז בשכונות גאולה, תלפיות ומרכז העיר – 8 מקרים של אי רישום הכנסות מתוך 33 ביקורות.

במהלך המבצע, נערכה ביקורת במוסך בעיר, שבה נמצאו ספחי אשראי בסכום כולל של 13,160 ₪ שלא נרשמו בספרי החשבונות של העסק. בסך הכל נרשמו במבצע זה 5 מקרים של אי רישום הכנסות מתוך 25 עסקים שנבדקו.

מבצעי ביקורת אלו נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "המבקרים גילו יותר ממיליון שקל בהמחאות שאיש לא תיעד"

  1. למי יש מוטיבציה לשלם למדינה כשאח"כ הם נותנים מיליונים לערבים,
    ומקפחים את החרדים,
    בפרט כשליברמן באוצר….

כתיבת תגובה