המדד שוב הכה את התחזיות, ירד בעשירית אחוז. הדולר מזנק

האינפלציה המחושבת לאחור נותרה שלילית לאחר שמדד יולי הפתיע את גורמי ההערכה וירד ב-0.1%. מחירי הדירות עלו ב-0.1% ומחירי ההלבשה וההנעלה ירדו בחדות ב-8.4%. האירו והדולר מזנקים לאחר פרסום המדד

חנות הלבשה. אילוסטרציה. צילום: אביר סולטן | פלאש 90

מרבית גורמי ההערכה במשק סברו כי מדד חודש יולי (שפורסם הערב, ג), יעלה בשיעור מתון של בין עשירית אחוז לשתי עשיריות, אלא שבדומה לחודש קודם (יוני), המדד הפתיע וירד, אמנם בשיעור מתון של עשירית האחוז.

כזכור, בחודש הקודם ירד המדד בחדות בשיעור של שבע עשיריות האחוז. הפעם מי שתרם לירידת המחירים הממוצעת היו הירקות הטריים (2%-) וההלבשה וההנעלה (8.4%-). מאידך, מחירי השכירות עלו בשיעור מינורי של פחות מאחוז ומחירי הפירות הטריים עלו בשיעור של 1.5%.

ono box

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

למעשה, המדד המחושב שנים-עשר חודשים לאחור הוא מדד שלילי שעומד על מינוס 0.7 אחוז. מה שמרחיק עוד יותר את הסיכוי להעלאת ריבית בקרוב ומקפיץ את הדולר והאירו בשעה האחרונה במסחר הרציף.

מדד מחירי הדירות אותה מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בנפרד מהמדד הכללי מצביע על עלייה מינורית של עשירית האחוז (0.1%) במחירי הדירות ובסך הכל, בשנים עשר החודשים האחרונים עלו מחירי הדירות ב-4.5% לפי פרסומי הלמ”ס.

רוגע160
inner

תגובה אחת ל: "המדד שוב הכה את התחזיות, ירד בעשירית אחוז. הדולר מזנק"

  1. א) מחירי הדירות יורדים בפועל ממש. אינני מבין מאיפה הנתונים של המדדים, בשטח המצב הפוך.
    ב) לרבים השואלים: אין קשר בין המצולם לכתבה. צולם במכירת הבגדים של ועד הרבנים.

כתיבת תגובה