"המדינה לא תפחית מיסים? בגלל הירידה בעסקאות הנדל"ן"

כך אומר הערב מנכ"ל חברת שניר ניר שמול הירידה הדרסתית מהכנסות מיסוי בנדלן הם הגורמים לדיווח אתמול שידחו הפחתות המס שהובטחו

מיסוי נדל"ן shutterstock

אתמול דיווחנו כאן באתר ביזנעס כי הורדת המיסים עלה הכריז שר האוצר משה כחלון נדחתה ויתכן שתיגנז שלגמרי בגלל העודף הנמוך בקופת המדינה. כזכור, השר כחלון הבטיח להפחית מסים לאזרחים אחרי החג, אך הוא התנה את הפחתה זו במציאת "עודפים" בגבייה – דבר שכאמור, לא נמצא.

. לדברי ניר שמול, מנכ"ל חברת שניר – בית לשיווק נדל"ן למגורים ולמסחר, בארץ ובחו"ל,  "המדינה  לא תפחית מיסים בגלל הירידה בעסקאות הנדל"ן".

250/200 סייד בר + קובייה

לדברי שמול: "הסיבה לכך שלא נרשמו עודפי גביה היא בשל הירידה בהכנסות  מנדל"ן.  אנו רואים שהצרכנים  כיום רוכשים פחות נדל"ן ובעקבות הירידה בכמות העיסקאות בשוק  יש פחות מיסים.   הסיבה לירידה בעסקאות הנדל"ן היא גם בשל התוכנית מחיר למשתכן , שבה המדינה מכרה את הקרקע בשיטה הפוכה למה שהיה נהוג בעבר. בהתאם לשיטה זו, הזוכה בקרקע הוא זה שהציע את ההצעה הנמוכה. כתוצאה מכך הכנסות המדינה  שעמדו בשנים קודמות על 14-18 מיליארד ₪.  יישירות מנדל"ן צונחים צניחה משמעותית".

עוד מסר שמול: "חשוב להבין כי בסופו של דבר גם למדינה יש צד של הכנסות והוצאות, וכאשר יש פחות הכנסות – במקרה זה מנדל"ן,  לא ניתן לפרגן לאזרחים בהפחתת המיסים, להוסיף מיטות בבית החולים ולהגדיל את תקציב הביטחון מבלי להכנס לגרעון ועוד.  בסופו של דבר מקבלי ההחלטות צריכים להחליט  מה חשוב יותר לאזרחי המדינה.

"כמו כן הנדל"ן הוא ענף מחלל כלומר כאשר מישהו רוכש דירה,  נכנס כסף לבנק, רוכשים רהיטים, מוצרי חשמל, וכד', וההפך. כאשר ישנה ירידה בעיסקאות נדל"ן, ישנה סכנה אמיתית למיתון ולגלי פיטורין משמעותיים".

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה