המדינה תשלם לבתי העסק, הצוות הרפואי יעצור להפוגה

עשרות מיליוני שקלים יחולקו לצוותים הרפואיים למימוש בעסקים | שר האוצר ושרת הכלכלה והתעשייה סיכמו בתיאום עם שר הבריאות על פרויקט משותף לחלוקת שוברי פנאי לצוותים הרפואיים | תומכים בעסקים ועל הדרך – בצוותים הרפואיים

חדר בבית חולים | צילום אילוסטרציה: יונתן סינדל, פלאש 90

פרויקט ייחודי לתמיכה בצוותים הרפואיים אשר עומדים בחזית ההתמודדות הבריאותית עם הקורונה ובעסקים. במסגרת הפרויקט, תעביר הממשלה לכל מוסד רפואי שוברי פנאי, אותם יוכלו הצוותים הרפואיים לממש במגוון בתי עסק בכל רחבי הארץ, ביניהם בתי מלון, הארחה, תרבות, אטרקציות, מסעדות, בתי קפה ועוד.

מטרת הפרויקט להוקיר ולהביע הערכה על עבודתם המסורה, ולאפשר מעט הפוגה לצוותים הרפואיים, תוך עידוד עסקי הפנאי שנפגעו בירידה בפעילות ובהכנסות, בשל נגיף הקורונה. ההערכה היא כי יחולקו עשרות אלפי שוברים לעובדים במוסדות הבריאות השונים, בעלות כוללת של עשרות מיליוני שקלים.

אופן הקצאת השוברים ומנגנון המימוש מול בתי העסק יגובשו ויפורסמו בהקדם. היוזמה הינה בתמיכת ראש הממשלה, נפתלי בנט, ובסיכום שאליו הגיעו שר האוצר, אביגדור ליברמן, שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי בתיאום עם שר הבריאות, ניצן הורוביץ.

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי: “ההחלטה המשותפת התקבלה מתוך רצון  להוקיר את פועלם של הצוותים הרפואיים לצד תמיכה בעסקי הפנאי שנפגעו בתקופת הקורונה. משרד הכלכלה והתעשייה ימשיך לבחון את המשמעויות הנובעות מהתמודדות הענפים השונים עם הקורונה כדי לספק מענה מותאם לצרכי המשק”.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: “אנו מלאי הערכה על עבודתם המאומצת של הצוותים הרפואיים והתמודדותם היומיומית מזה למעלה משנה עם האתגרים שמציב מולם נגיף הקורונה. אני שמח על ההזדמנות להעניק להם רגע של נחת המאפשר גם סיוע לענף התיירות ולעסקים שגם הם נדרשים להתמודד אל מול המגבלות הקיימות”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה