המומחים מעריכים: בכמה יגדלו מכירות רשתות השיווק בחגים?

איגוד לשכות המסחר: מכירות רשתות השיווק צפויות לגדול בכ- 5.3% בחודש החגים הקרוב | בעשור האחרון נרשמות עליות בחודש החגים בענפי המזון, הטקסטיל וההלבשה, מוצרי חשמל ורהיטים | ענף כלי הבית והמטבח רשם את העלייה המרשימה ביותר | ואילו ענף ההנעלה דווקא רשם ירידה

חנות נעליים בתל אביב | צילום אילוסטרציה: יצחק הררי, פלאש 90

גידול של כ- 5.3% צפוי במכירות רשתות השיווק השונות בתחומי המזון, ההלבשה, מוצרי בני קיימא וכלי בית, בחודש החגים (תשרי) כך עולה מבדיקה שערך אגף הכלכלה באיגוד לשכות המסחר, לקראת ראש השנה ותקופת החגים.

כרשת שיווק מוגדרות כמה חנויות, לפחות 3, השייכות לאותה רשת והמוכרות מוצרים מכל ענפי המסחר כולל מזון.

מבדיקה שערך האיגוד על בסיס נתוני הלמ"ס עולה כי בתקופת החגים צפויה לחול עלייה ממוצעת של כ-5.3%  בסך המכירות של רשתות השיווק בתקופת החגים, בהשוואה לחודש שקדם לה, וירידה בשיעור של 11% בחודש שאחרי החגים.

בהתפלגות לתתי ענפים עולה כי בשנים 2013 – 2022 נרשמה עלייה ממוצעת של כ- 8.6% במכירות המזון בחודש החגים, לעומת ירידה של 8.1% בחודש שלאחר החג.

במכירות מוצרי בני קיימא (דוגמת מוצרי חשמל ורהיטים לבית) נרשמה בחודש החגים עליה ממוצעת של 6.8% בהשוואה לחודש הקודם, לעומת זאת נרשמה ירידה של כ- 24.7% במכירות בחודש שלאחר תקופת החגים.

במכירות ההנעלה נרשמה בחודש החגים ירידה של כ- 9.1% בממוצע, לעומת ירידה של 23.9% בחודש שלאחריו.

במכירות הטקסטיל וההלבשה נרשמה עלייה של כ- 1.4% בממוצע בחודש החגים, לעומת ירידה של 16.3% בחודש שלאחריו.

במכירות כלי הבית והמטבח נרשם הגידול הבולט ביותר של כ- 51.9% בממוצע, לעומת ירידה בהיקף של כ- 24.6% בממוצע, בחודש לאחר החגים.

כתיבת תגובה