המועצה האזורית תאשר את הכפלת היישוב החרדי הוותיק קוממיות

בהובלתו של השר יצחק גולדקנופף, צפויה להיות מאושרת ע"י מועצת שפיר הכפלת הנחלות ביישוב שכבר אושרה על ידי רמ"י, מה שלמעשה יכפיל את כמות תושבי היישוב לראשונה מזה עשרות שנים | בסיור בעיריית לוד אמר גולדקנופף: "משרד הבינוי והשיכון בשיתוף פעולה עם ראש העיר יכפיל את את הקרייה החסידית ויקדם התחדשות עירונית בעיר לטובת הזוגות הצעירים"

יצחק גולדקנופף, ינקי קוינט, מוטי בבצ'יק וראשי היישוב קוממיות בסיור במושב | צילום: מישל אמזלג

במסגרת הסיורים ברשויות ובמועצות מקומיות שמקיים שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, במטרה לעמוד באופן בלתי אמצעי על הצרכים המקומיים ולספק פתרונות בשטח, הגיע השר יחד עם מנכ"ל משרדו יהודה מורגנשטרן, מנכ"ל רמ"י ינקי קוינט, הרמ"ט מוטי בבצ'יק, עינת גנון סמנכ"לית הרשות להתחדשות עירונית ובכירי משרד הבינוי והשיכון ורמ"י, לסיור ולדיון מקצועי במועצה האזורית שפיר, ביישוב קוממיות ובעיר לוד.

את הסיור במועצת שפיר פתח גולדקנופף בקוממיות, ועמד מקרוב על ההתפתחות של היישוב והחקלאות החרדית הוותיקה במקום. במתנ"ס המקומי קיימו שר הבינוי והשיכון ופמלייתו ישיבת עבודה עם פרנסי היישוב והמרא דאתרא הגר"מ מנדלסון, שם דנו בצרכים של היישוב ובדרכים להרחבתו, קידום הקמת מרכז מבקרים למצוות התלויות בארץ ביישוב וההסדרים מול רמ"י לטובת המשך שגשוג היישוב.

בפתח הישיבה במועצה האזורית שפיר, עם ראש המועצה אדיר נעמן ומנכ"ל המועצה, התייחדו שר הבינוי והשיכון והמשתתפים עם זכרם של הקדושים הי"ד תושבי המועצה, שנהרגו על קידוש ה' במתקפת הטרור בשמחת תורה. בדיון העלה השר שורת פתרונות ודרכים לטובת הרחבת היישובים בתחומי המועצה. ראש המועצה בישר לשר גולדקנופף, כי במסגרת שיתוף הפעולה ההדוק עם היישוב קוממיות, הוא מתכוון להשלים את שיפוץ מוסדות החינוך במקום עד סוף השנה.

בהובלת גולדקנופף, צפויה להיות מאושרת ע"י מועצת שפיר הכפלת הנחלות ביישוב שכבר אושרה ע"י רמ"י, מה שלמעשה יכפיל את כמות תושבי היישוב לראשונה מזה עשרות שנים.

הכפלה חסידית

בישיבת עבודה שהתקיימה בבית הכנסת המרכזי שיכון חב״ד בלוד בשכונת חב"ד, בהשתתפות סגן השר ח״כ יעקב טסלר, בכירי העירייה וראש העיר עו"ד יאיר רביבו, המרא דאתרא דחסידי חב"ד בעיר הגה"ח רבי בועז יורקוביץ, חבר המועצה שמואל בורקיס וראשי הקהילה, הועלה בפני השר הצורך לגיבוש פתרונות עבור מגורי מאות משפחות של קהילת חב"ד הוותיקה בעיר.

ראש העיר הציג לשר הבינוי והשיכון את המבנים הישנים והמסוכנים בשיכון לצד ההתקדמות במיזמי התחדשות עירונית ברחבי העיר. רה"ע הדגיש כי הוא שואף להכפיל את הקהילה החסידית בעיר ולקלוט זוגות צעירים חרדים בלוד.

יצחק גולדקנופף, יעקב טסלר בסיור בלוד | צילום: מישל אמזלג

גולדקנופף הבטיח לסייע במסגרת משרדו לקידום מיזמי התחדשות עירונית ופינוי בינוי בעיר, לחיזוק מבני השיכון ולבניית מקווה גברים שייתן מענה לאברכי הקהילה והבטיח כי אנשי משרדו יסייעו בכל הצריך להתפתחות קהילת חב״ד באזורים הסמוכים לשכונה הוותיקה.

בישיבת עבודה שהתקיימה בעירייה עם רה"ע והנהלת העיר, יחד עם המהנדסים וחברי המועצה, נדונה ההתפתחות בדרום ובצפון העיר בדמות אלפי דירות חדשות בנוסף להתחדשות עירונית ולהסכם הגג הקיים. בסיום הביקור סיכם שר השיכון עם ראש העיר ואנשי המקצוע על לוחות זמנים ודיוני המשך לטובת קידום ההתחדשות והתרחבות של העיר לטובת תושבי לוד.

כתיבת תגובה