המחוזית המליצה | שלב משמעותי בתכנית קירוי כביש בגין

תכניות גדולות קורות לאט | ב-2017 הכריז ראש ירושלים דאז ניר ברקת על תכנית קירוי כביש בגין, ושלש שנים ארך לוועדה המקומית לאשר את התכנית | כמעט שנתיים חלפו, ועתה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מביאה בשורה גדולה לירושלמים, בהמלצתה לאשר את קירוי הכביש ובניית למעלה מ-2,000 יח"ד ו-300 חדרי מלון מעל תוואי הכביש

תכנית קירוי כביש בגין | הדמיה: דגן פתרונות ויזואליים מתקדמים

כביש בגין יורד למנהרה: בעוד בתל אביב מתכננים את קירוי נתיבי איילון כדי ליצור חיבור בין חלקי העיר וליצור עוד שטחי בנייה, בירושלים חשבו על כך אולי אף קודם לכן. כבר בשנת 2017 הציע ראש העיר דאז, ניר ברקת, לקרות את כביש בגין, ולהשיג בכך פתרון דיור ופתרון סביבתי לא פחות. השבוע המליצה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים על אישור תכנית קירוי הכביש, שתחבר בין מערב העיר למרכזה, ותייצר ציר אקולוגי בין דרום העיר לצפונה.

לפי התכנית, חלקו המרכזי של כביש בגין יהפוך לפארק אינטראקטיבי רחב ידיים שיחבר את שכונות המערב, ובראשן את שכונת בית הכרם אל האוניברסיטה העברית, אל פארק התעשייה המתקדמת (הוג'יטק) ואל מרכז העיר. את הציר ישרת הקו הירוק של הרכבת הקלה.

על פני שטח הקירוי יתקיימו מעברים לטובת הציבור ובפארק רחב הידיים שישתרע על כ-70 דונם ייסללו מסלולי אופניים, הליכה ושטחים ירוקים רבים. בנוסף, יוקמו במסגרת התוכנית שטחי מגורים, מלונאות, מסחר, דיור מוגן, מבני ציבור ומבני תעסוקה בדגש על תעשיות עתירות ידע. התוכנית תאפשר הוספה של כ-2000 יח"ד למשפחות ולצעירים, כ-250 יח"ד לדיור מוגן, כ-300 חדרי מלון וכן כ-10,000 מ"ר עבור מסחר.

תכנית קירוי בגין תיצור רצף אורבני מעל מה שכיום הוא כביש סואן וציר תחבורה העובר במרכזה של העיר. כמו כן, יוקם פארק ציבורי שיתחבר לרצף ירוק של אזורים ירוקים מדרום העיר ועד צפונה.

כאמור, פארק התעשייה המתקדמת של האוניברסיטה העברית (ההוג'יטק) יפגוש את הפארק במרכזו לצד גן אקולוגי שיקשר בין הפארק לבין המכון הגיאולוגי.

תכנית קירוי כביש בגין, שתתפרש ממחלף וולפסון בצפונה ועד מחלף בייט (גבעת מרדכי) בדרומה, לאורך כ- 1.7 ק"מ, מנצלת באופן מיטבי את משאב הקרקע המוגבל תוך קיום רצף אורבני והגדלת הנגישות בין שכונות העיר. במסגרת התוכנית יתקיים גם חיבור בין שכונת בית הכרם וקריית הלאום.

במסגרת מדיניות העירייה להעדפת התחבורה הציבורית, יוקם תחת החלק המקורה של כביש בגין, נת"צ – נתיב תחבורה ציבורית.

התוכנית היא פרי שיתוף פעולה אסטרטגי בין עיריית ירושלים, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), הרשות לפיתוח ירושלים והוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

"תכנית קירוי כביש בגין היא תכנית אסטרטגית המהווה חלק חשוב ומרכזי במהפכה העוברת על ירושלים, כחלק מקידום העיר לעבר עתיד טוב יותר. התוכנית משפרת את הסביבה במיזם חשוב אשר מוסיף שטחים ירוקים רבים לעיר, לרווחת הציבור, תוך ניצול קרקע בצורה מיטבית. בנוסף, היא תגדיל את היצע הדירות, שטחי המסחר, התעסוקה המתקדמת והמלונאות, בדרך חדשנית ומתקדמת ואף תוסיף לעיר ריאות ירוקות", אמר ראש העיר ירושלים, משה ליאון.

כתיבת תגובה