“המטרו יפעל בבני ברק רק אם ייחתם הסכם על השבת”

דובר עיריית בני ברק מבהיר במענה לשאלות ‘ביזנעס’: לא יקום קו מטרו אלא אם כן ייחתם הסכם שיכובד על שמירת שבת בקווי המטרו • מתי תוקם תחנה מרכזית בעיר, והאם תכנית הנת”צים בעיר יצאה לדרך? • כל הפרטים על התכנית החדשנית

עבודות חפירת תחנת בן גוריון בבני ברק, בסמוך לה יעבור המטרו | צילום אילוסטרציה: נת"ע

האם מסוף לתחנה מרכזית חדשה שיוקם בעיר בני ברק יפתור את בעיות התחבורה בעיר?

ל’ביזנעס’ נודע כי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בתל אביב קיבלה החלטה על הקמתו של מסוף תחבורה ציבורית שישמש כתחנה מרכזית בפאתי בני ברק – על גבול כביש גהה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

התחנה המרכזית האמורה, צפויה לקום בתוך חמש שנים והיא תמוקם אחרי היציאה לכביש 4, באזור הצומת שאחרי גשר קוקה קולה.

הדיווח הראשוני פורסם בשבוע שעבר במוסף ‘ממון’ של ‘ידיעות אחרונות’, ועל פיו אכן הכניסה הדרום מזרחית לעיר תתחדש במסוף בן שלוש קומות שישתרע על פני כ-12 דונמים וישמש את האוטובוסים הבין עירוניים שנאמדים בכעשרת אלפים ביום לפי פרסומים לא רשמיים, וחולפים בתוככי בני ברק.

עוד דווח כי מסוף זה יתחבר לקו המטרו M3, שמתוכנן לעבור ברחוב מתתיהו שכיום הינו ללא מוצא, בשל היותו במפלס שונה מרחוב כהנמן בקטע השוכן מול גשר קוקה קולה.

זהו אחד מבין תשעה מסופי תחבורה ציבוריים שעתידים לקום בבני ברק וסביבותיה, כאשר הוועדה נוטלת בחשבון כי בני ברק שונה מכל שכנותיה בשל השימוש המרובה בתחבורה ציבורית.

‘ביזנעס’ שוחח עם דובר עיריית בני ברק, אברהם טננבוים, והציג בפניו מספר שאלות.

העירייה מסכימה להקמתו של מסוף התחבורה הציבורית – תחנה מרכזית – באזור הרב כהנמן?

“היוזמה למסוף תחבורה ציבורית בבני ברק קיימת, בהתאם לתכנית, מדובר בקצה רחוב הרב כהנמן והיא נמצאת בטיפול האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה למול משרד התחבורה”.

האם עיריית בני ברק אישרה את קווי המטרו שיעברו ברחוב מתתיהו בעיר?

“ישנה הצעה של משרד התחבורה לגבי קווי המטרו, נציגי המשרד נפגשו עם אנשי העירייה, העלו את ההצעה, ובמסגרת זו העלתה העירייה את דרישותיה, הן מבחינת רווחת התושבים והן מההיבט של שמירת שבת וחג, וכמובן שאם ייחתם הסכם בנושא בין העירייה לבין הממשלה, שההסכם יכובד ולא יופר, בתירוצים מתירוצים שונים, כפי שנעשה, לצערנו, בעבודות הקמת הרכבת הקלה ברחוב ז’בוטינסקי”.

Inner article

האם תוספת תחנות ברחוב כהנמן לא יהפכו את הנסיעה ברחוב לפקק אינסופי?

“הקמת מסוף בקצה רחוב הרב כהנמן אינו כולל תוספת תחנות לאורך הרחוב, וכמובן, שהתכנית תכלול יציאות מהעיר בדרכים חלופיות”.

האם תכנית הנת”צ של רחובות מרכזיים בבני ברק ורחוב כהנמן בתוכם תצא לפועל במהלך חמש השנים הקרובות?

“פרויקט שיפור מצב התחבורה הציבורית בעיר הינו במסגרת תכנית “מעיר לעיר”, המשותפת למספר עיריות בגוש דן ולמשרד התחבורה. כמובן כל עירייה בהתאם לצרכיה ולתכניותיה, והפרוייקט נמצא בביצוע כבר חודשים אחדים, והוא מתוכנן לסיום תוך כשנתיים מאז תחילת העבודות במסגרתו”.

תגובה אחת ל: "“המטרו יפעל בבני ברק רק אם ייחתם הסכם על השבת”"

  1. היום מחכים לאוטובוס 10 דקות ויותר ואם יהיה מסוף יחכו גם לאוטובוס פנימי 10 דקות שישנע את הנוסעים לתחנה המרכזית הקטנה ושם יצטרכו לחכות עוד 10 דקות, משכך לא הרוויחו הנוסעים שום זמן אז למה זה יעיל כלל,
    העיירה רק רוצה להראות שהם יעילים
    במקום זה שיפעילו קווים של ‘חולפות’ בתוך העיר כמו קו 413 ביום שישי-414 בלילות בעצמה השבוע, רק שיהיה חלופה גם ביציא מהעיר ולא רק בעיר היעד

כתיבת תגובה