ה'מיטאפ' החרדי הגדול ביותר אי פעם

ביום חמישי התכנס 'מיט-אפ' ייחודי מסוגו של מפתחי תכנה חרדים שביוזמה חברתית מבורכת, יצרו קהילת אנשי פיתוח המסייעת להתפתחותם בתחום • באירוע שהתקיים בחסות ובאירוח מייקרוסופט ישראל, הרצו חוקר הסייבר רן בר-זיק ושני אנשי פיתוח חרדים

ה'מיט אפ' הגדול לאנשי ההיי טק החרדים

קהילת המפתחים החרדים ושומרי התורה DDoS אירחה ביום חמישי האחרון את רן בר-זיק חוקר אבטחת מידע מפורסם, שסיפר להם על פרצה נוספת לאפליקציית אלקטור של הליכוד, שהתגלתה זמן קצר לפני תחילת האירוע, "תוקפים ששולחים סמסים והודעות למשתמשים" כך סיפר להם בר זיק.

האירוע שהתקיים בחסות ובאירוח של מייקרוסופט ישראל, אורגן בהתנדבות מלאה, ע"י קבוצת מתכנתים חרדים שהקימה את ארגון DDoS המסייע ומקדם ידע מקצועי טכנולוגי במגזר החרדי.

250/200 סייד בר + קובייה
בר זיק 'מצייץ' מהאירוע

מלבד הרצאתו של בר-זיק, התקיימו עוד שתי הרצאות ע"י שני מפתחים בכירים וותיקים, מהמגזר החרדי, אבינועם אהרוני ורפי דינרי.

בסוף השבוע הבאנו בסדרת הטיפים לאיש ההיי טק החרדי, את מעלת ערבי המפגשים ה'מיט אפ'ים לאנשי היי טק חרדים, יותר מאשר לאלו שאינם מגיעים מהמגזר, להם יש הרבה יותר אפשרויות חשיפה וסיוע בתוך החברות בהן הם עובדים.

מיט אפים טכנולוגיים, הם מפגשים פיזיים או וירטואליים בתחום ידע מסוים, והם כלי מצוין לרכישת ידע ולקיום 'מינגלינג' עם מתעניינים בתחום משיק. זה חשוב במיוחד לאנשי היי טק מהחברה החרדית. בעוד לאוכלוסייה הכללית, יש לרוב מכרים במקום העבודה או בקרב המתעניינים בתחום משותף, לחרדים העובדים בתחום, יש פחות חברים העובדים איתם או בתחומים משיקים. מיט אפ זו הזדמנות מצוינת להכיר עוד אנשים.

מסתבר, שקיימות מספר קהילות שכאלו למגזר החרדי. אחת מהן הוקמה על ידי 'די-דוס', DDoS Developers שהנו ארגון חברתי, הפועל לקידום ידע ומסייע לחרדים להתמקצע ולהתקדם בתעשיית ההייטק.

870/135 ליינר ארטקל

מטרות הארגון הינן – הענקת הזדמנות שווה למפתחים חרדים; להיות מובילים ומשפיעים בתעשיית ההייטק הישראלי; הבטחת המשך התפתחות המפתח החרדי, ברכישת הידע הנדרש וצמצום הפערים החברתיים והמקצועיים, תוך עידוד החברות המעסיקות למימוש היתרונות בהעסקת מפתחים מהמגזר החרדי.

מני מעטוף, איש תכנה ממקימי די-דוס, מספר לנו שמטרת הקהילה היא לתת במה למפתחים מהמגזר, ידע, מקצועיות ועזרה הדדית. לדעתו האפשרות של הקהילה והתרומה למפתחים, היא עצומה ואינטנסיבית.

מוטי מרקוביץ,  מפתח תכנה ואחד המשתתפים במיט אפ, אומר ל'ביזנעס', כי הקהילה נותנת לו מגוון 'הטבות'. קבוצת וואטסאפ שאפשר להתייעץ בה מנושאים מקצועיים ועד נושאים שמסביב, כמו לדוגמא, התארגנויות להכניס מסעדות כשרות למהדרין ל'תן ביס' או 'סיבוס', מהם רוב חברות ההיי טק מביאות ארוחות לעובדיהן.

כמובן המפגשים, שהדוברים העיקריים בהם, הם חברים מתוך הקהילה, מה שנותן מוטיבציה לאחרים, הרואים בהם מודלים, "שאפשר להתברג גם במקומות של הציבור הכללי" וכדומה.

מוטי מספר גם על תוכנית חדשה של די-דוס שעומדת לצאת לדרך, שנראה לו שתוכל לסייע במציאת מקום העבודה הבא.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה