המכונות האוטומטיות שובתות – הבקבוקים נערמים בבתי האזרחים

בתי עסק רבים החליטו באופן גורף להפסיק לחלוטין את קבלת מכלי המשקה והחזרת הפיקדון | בחלק מהמקרים הרשתות אף סגרו את המכונה האוטומטית לקבלת בקבוקים | המשרד להגנת הסביבה: על רשתות השיווק לקבל מהציבור בקבוקי משקה ולהחזיר את הפיקדון, גם בעת מורכבת זו | ההקלות לא יוארכו

מכונת איסוף בקבוקים אוטומטית | צילום: ביזנעס

המשרד להגנת הסביבה מבהיר לרשתות השיווק, לאיגוד לשכות המסחר ולמערך כולו כי עליהם לקבל מהציבור את מכלי המשקה ולהשיב את דמי הפקדון גם בתקופה מורכבת זו, לספק את השירות במלואו, ולעמוד בהוראות החוק באופן מלא.

זאת לאחר שהתקבלו במשרד ובמוקד הפיקדון המשותף למשרד ולמועצה הישראלית לצרכנות, פניות רבות מאזרחים המלינים על כך שבתי עסק רבים החליטו באופן גורף להפסיק לחלוטין את קבלת מכלי המשקה והחזרת הפיקדון, באופן שאינו עומד בהוראות החוק. בחלק מהמקרים הרשתות אף סגרו את המכונה האוטומטית לקבלת בקבוקים.

נזכיר כי בהמשך להודעת המשרד שלפיה בשל המצב הביטחוני הגורם לקשיים לוגיסטיים של ממש המשפיעים על אורח החיים התקין של אזרחי המדינה, המשרד נרתם לסייע זמנית לרציפות תפקודית מאז תחילת המלחמה. אך, לאחר בחינת מכלול השיקולים שבוצעה בימים האחרונים, מודיע אלעד עמיחי, סמנכ"ל בכיר לשלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה והממונה על חוק הפיקדון, כי אין בכוונתו להאריך את התקופה הנקובה בהודעה מעבר ל-31 באוקטובר 2023.

בקבוקים למחזור | צילום: באדיבות המצלם

לפי חוק הפיקדון, כל בית עסק ששטחו שמעל 28 מ"ר ומוכר מכלי משקה מלאים מכל סוג חייב לקבל מכלי שתייה מהציבור הרחב ולהחזיר בעבורם את דמי הפיקדון. את מכלי השתייה אוספות חברות איסוף המספקות שירות ליצרנים וליבואנים של המשקאות, ומשם הם נשלחים למיון ולמיחזור.

לכל פנייה בנושא, ניתן לפנות למוקד משותף למשרד להגנת הסביבה ולמועצה הישראלית לצרכנות: טלפון: 03-5100190; דואר אלקטרוני – [email protected]; או בטופס פנייה מקוון: https://www.consumers.org.il/category/deposit_complaint_form.

"המשרד רואה בהחזר הפיקדון המחויב על פי חוק, שירות חשוב לציבור ומעשה אזרחי בעל ערך גם ובמיוחד בימים אלו", נאמר בהודעה.

תגובה אחת ל: "המכונות האוטומטיות שובתות – הבקבוקים נערמים בבתי האזרחים"

  1. למה שיטרחו במשרד איכות הסביבה לבדוק האם בבני ברק הסופרמקטים אוספים בקבוקים?!

כתיבת תגובה