המלון הראשון בישוב בדואי – 120 חדרים בדרגת 4 כוכבים

המלון יוקם במועצה המקומית שיבלי-אום אל גנם שהיא מועצה מקומית במחוז צפון ע”י משפחת עפיפי מחזיקת חברת אפסילון דלתא החזקות והשקעות. המלון ייבנה על שטח שנמצא בניהול רשות מקרקעי ישראל, שיימסר לזוכה על פי תנאי המכרז עם פטור מעלות חכירה

אזור שיבלי - אום אל גנם shutterstock

משפחת עפיפי מחזיקת חברת אפסילון דלתא החזקות והשקעות – זכתה במכרז להקמת המלון הראשון בישוב בדואי, המלון יוקם למרגלות הר תבור בכפר שיבלי-אום אל גאנם. המלון יכלול כ-120 חדרים וישתרע על שטח של כ-14 דונם למרגלות הר תבור. במקום מתוכנן לקום מלון הבוטיק הבדואי הראשון בעולם בדרגת 4 כוכבים. החברה הזוכה היא חברת אפסילון דלתא החזקות והשקעות בע”מ, בבעלות משפחת עפיפי, אשר תשלם לרשות מקרקעי ישראל 150,000 ₪.

השטח המדובר, שנמצא בניהול רשות מקרקעי ישראל, יימסר לזוכה על פי תנאי המכרז עם פטור מעלות חכירה. היזם הזוכה יממן את עלות הפיתוח של המלון, וזאת בהשתתפות המדינה כאשר משרד התיירות צפוי לתת מענק של עד 33% מסך עלות ההקמה, בהתאם לעמידה בתנאים של מנהלת ההשקעות במשרד, וכן בכפוף לקיומו של תקציב. כמו כן, אישר לאחרונה משרד התיירות תקציב להקמת תשתיות תיירותיות ביישוב, אשר נמצא במיקום אסטרטגי מבחינה תיירותית.

box

שיבלי-אום אל גנם, היא מועצה מקומית במחוז צפון המונה כ-7,000 תושבים. היא מורכבת משני הישובים – שיבלי ואום אל-גנם, הקרובים מאוד האחד לשני ונמצאים על המורדות המזרחיים-דרום מזרחיים של הר תבור עם נוף ייחודי שמושך תיירים רבים.

יריב לוין, שר התיירות אמר כי הוא מברך על הקמת המלון, ומשוכנע שהתיירים יהנו מהמיקום המיוחד שלו, מקרבתו לאתרים הקדושים לנצרות ומהחוויה המיוחדת והאותנטית בכפר. “אנו שמים דגש מיוחד על פיתוח תיירות בכל הארץ ובכל המגזרים, ואני משוכנע שהמלון החדש שיוקם בסיוע המשרד, יחד עם הקמת תשתיות תיירות בסביבתו, יהיה הצלחה ויסייע לפיתוח התיירות באזור” הוסיף לוין.

עדיאל שמרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל הוסיף ואמר כי  “לצד המאמצים לשיווק קרקעות לדיור אנו פועלים גם לקידום מיזמים תיירותיים ומסחריים בישראל דוגמת המלון הבדואי הראשון בעולם אשר יהווה מקור משיכה לתיירות מקומית ונכנסת ויהווה מקור תעסוקה לתושבי האזור”.

ראש מועצת שיבלי, נעים שיבלי הסביר כי על פי התכנון יבנה מלון בוטיק מפואר וייחודי אשר מבוסס על התרבות הבדואית ועל הכנסת האורחים והאוכל הבדואי הטבעי והבריא מהגליל. “זה יהיה מלון יוקרתי שאין כמותו בישראל, מה שייתן תנופה כלכלית לכפר ולאזור כולו, וייצור מאות מקומות עבודות במלון ובשוק התיירותי שיוקם לידו”.

side
inner

כתיבת תגובה