הממשלה אישרה את מתווה המחירים החדש בתחבורה הציבורית

החלטת הממשלה כללה את רפורמת המחירים שהובילה שרת התחבורה רגב להוזלת המחיר ביישובי הפריפריה | כמו כן, כללה הרפורמה את התוספת שבמימון הרשות החרדית להוזלת מחירי הנסיעה באזורי מדד החברתי כלכלי של הלמ"ס בדירוג 1-5 – ובהם גם כלל הערים החרדיות והשכונות החרדיות ברחבי הארץ

אוטובוס בירושלים | צילום: באדיבות סופרבוס

שרי הממשלה אישרו הבוקר (ראשון) את השינויים הנדרשים לקריטריונים בהנחה לתחבורה הציבורית, על פי הקריטריונים החדשים אותם הוביל סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב ומימנה הרשות החרדית בעזרת יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כלל האיזורים המדורגים בדירוג 1-5 למדד הסוציו אקונומי יהנו מהנחה של חמישים אחוזים, בהם גם כלל היישובים החרדים ומרבית השכונות החרדיות ברחבי הארץ אשר לא היו אמורים להיות כלולים באף רפורמה.

כמו כן החלטת הממשלה מבקשת לשנות עוד קריטריון כך שעל פי הקריטריונים החדשים אותם הובילה שרת התחבורה רגב והנמצאים בהחלטת הממשלה יישובים ושכונות המדורגות בדירוג 1-5 למדד הפריפריאלי של הלמ"ס יהנו מהנחה של חמישים אחוזים ממחיר הנסיעה. רפורמה זו שהיטיבה מאוד עם תושבי הפריפריה לא כללה את תושבי ירושלים בני ברק אלעד מודיעין עילית חיפה פתח תקווה ועוד ועם התוספת לשינוי שהוביל סגה"ש מקלב יכללו כלל הערים הללו ברפרומה.

250/200 סייד בר + קובייה

מהלך שינוי הקריטריונים שהוביל סגה"ש מקלב הינו במהלך חסר תקדים שקיבל תהודה רבה בציבור במימון הרשות החרדית בעזרתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני להוזלת מחירי התחבורה הציבורית בכלל הערים למדד החברתי הכללי וכולל גם את הציבור הכללי. לראשונה ירושלים, בני ברק מודיעין עילית ואלעד וערים נוספות שכאמור לא היו אמורים להיות באף רפורמה ישלמו כעת כ 110 ש"ח לחופשי חודשי בכל הארץ. מהלך זה מתווספת על הרפורמה הכללית בהובלת שרת התחבורה ושר האוצר, לפיה יהנו יושבי הפריפריה מהנחה של חמישים אחוזים.

ס. השר לפיתוח חרדי אורי מקלב אמר היום בתום ישיבת הממשלה: "הוזלת התחבורה הציבורית תתרום לנגישות זמינה וזולה למוסדות החינוך והלימודים ולמקומות העבודה. אישרנו כעת רפורמה מהפכנית במחירי התחבורה הציבורית, הרפורמה תכלול את כל המשתמשים הקבועים בתחבורה הציבורית בכל הארץ, כך שיוכלו לרכוש מנוי חופשי לנסיעה עירונית ובין עירונית מכל מקום לכל מקום בחצי מחיר.

"הרשות החרדית שהייתה שותפה מרכזית למהפך הזה רואה זאת כעזרה מרכזית לכלל הציבור, בהתמודדות ובהורדת יוקר המחיה. מהלך זה יתרום לנגישות זמינה וזולה ללימודים, לחינוך, לעבודה, לקשר עם הקהילה החברה והמשפחה בכל הארץ ללא כל הבדל".

Inner 620/130

4 תגובות ל: "הממשלה אישרה את מתווה המחירים החדש בתחבורה הציבורית"

  1. ומה עם הנכים? מדוע להם אין הנחה בתחבורה בציבורית?

  2. שרת התחבורה הבטיחה עם כניסתה לתפקיד
    רפורמה בעיניין אזרח ותיק
    כאשר כל אזרח מגיל 67 יהיה פטור מתשלום בתחבורה הציבורית , החל מחודש יוני 2023.
    מה קרה להבטחה זאת

  3. ומה עם גימלאים כמו שהבטחתם ?

  4. לא כתוב תאריך ממתי זה מתחיל?

כתיבת תגובה