הממשלה אישרה: רשויות מרחביות לניהול התחבורה

הממשלה אישרה פה אחד את הצעת שרת התחבורה מיכאלי, להקים רשויות מרחביות לתחבורה | מיכאלי רומזת כי הרשויות הללו, שיקבלו תחילה סמכויות לתמרור בלבד, יוכלו בהמשך לקבוע הפעלה של תחבורה בשבתות ובמועדי ישראל: "אחרי 25 שנה, לראשונה, משרד התחבורה יעביר סמכויות לרשויות המקומיות ויאפשר לראשי הרשויות לנהל בצורה חכמה ויעילה, בשיתוף פעולה ובסנכרון, היבטים רבים בתחבורה, לרבות איך ומתי תפעל"

נתיבי איילון, נתיב תח"צ, נתיב רב תפוסה | צילום אילוסטרציה: דוברות משרד התחבורה

ניהול התנועה ופיתוח התחבורה עובר לידי הרשויות המקומיות באמצעות הקמת רשויות מרחביות לתחבורה: הממשלה אישרה היום (א'), תכנית רב שנתית ארצית להקמת רשויות מרחביות לתחבורה, המהוות חוליה מקשרת בין הרשויות השלטון המקומי לשלטון המרכזי.

כל רשות מקומיות תשויך למרחב תחבורתי ללא יוצא מן הכלל, לפי זיקות תחבורתיות בין הרשויות. כל המרחבים התחבורתיים ינהלו את התחבורה והתנועה במרחב על בסיס סמכויות ותפקידים שמשרד התחבורה והרשויות יעבירו להן, לפי רמת הבשלות.

הרשויות המרחביות לתחבורה יפעלו בשלב הראשון כרשות תמרור מקומית, יזמו תכניות לתחבורה ציבורית ויתכננו ויבצעו פרויקטים תחבורתיים משותפים, כאשר בכל רשות מרחבית תמונה מועצה מייצגת לכל הרשויות במרחב. בהמשך, עם קידום החקיקה, יואצלו לרשויות סמכויות נרחבות לפרסום והפעלת מכרזי תחברה ציבורית, אכיפה ועוד. האם סמכויות אלה הן חלק ממתווה מיכאלי להפעלת תח"צ בשבתות ובמועדי ישראל? לכאורה זו הכוונה. או לפחות חלק מכוונתה.

בתוך חודש יפרסם משרד התחבורה טיוטת התקנות להקמת הרשות המרחבית לתחבורה במטרופולין ירושלים, ועד אפריל 2023 תוקם הרשות המרחבית לתחבורה במטרופולין דן. התכנית הרב שנתית תקבע יעדים להקמת רשויות מרחביות גם במטרופולין חיפה ובאר שבע ובשאר המרחבים התחבורתיים כולל בנגב ובגליל.

Inner article

 

לדברי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי מדובר ב"תכנית שיכולה להפחית את העומס בכבישים עוכבה במשך 25 שנה. היום, שמנו לזה סוף ואישרנו את המודל של רשויות מטרופוליניות שיתן כח לראשי הרשויות לנהל את התחבורה לטובת התושבות והתושבים כמו שרק הם יודעים.

"אחרי 25 שנה של דיבורים, אנחנו עושות ועושים. לראשונה, משרד התחבורה יעביר סמכויות לרשויות המקומיות ויאפשר לראשי הרשויות לנהל בצורה חכמה ויעילה, בשיתוף פעולה ובסינכרון, היבטים רבים בתחבורה, לרבות איך ומתי תפעל. אני מאמינה בשיתוף פעולה עם ראשי הרשויות, שלשמחתי תומכים במהלך, ולכן התעקשתי על המודל שאישרנו היום בממשלה ויקדם מרחבי תחבורה במטרופולינים בכל רחבי הארץ, ולראשונה גם בנגב ובגליל".

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: "מדובר במהפכה של ממש שתומכת את תפיסתנו כי התחבורה צריכה להיות מנוהלת מהשטח, בהתאם לצרכים המקומיים והמרחביים. המודל שאושר מאפשר להקים לאלתר רשויות מרחביות לתחבורה, ובהמשך נקדם חקיקה להרחבת סמכויותיהן בהדרגה".

בתגובה לדברים אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי שכינה את ההחלטה "‏מחטף דרמטי של השרה מיכאלי בממשלה", כי "העברת סמכויות הניהול של התחבורה הציבורית והתאמתה מהממשלה וממשרד התחבורה לרשויות המקומיות, הינה צעד מסוכן שיגרום לפגיעה חמורה בשבת. ראשי ערים יוכלו להחליט על תחבורה ציבורית בשבת. השבת תתבע את עלבונה על חילולה והפיכת השבת לעוד יום נסיעות רגיל רח"ל. אלו מעשים נואשים כדי לעלות מעל אחוז החסימה".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה