הממשלה אישרה תוכנית לתשתיות ביוב וזבל בשכונות הערביות

עלות התכנית אותה יזם המשרד להגנת הסביבה עומדת על כ-177 מיליון שקל והיא מתייחסת לשכונות הערביות במזרח ירושלים. השר להגנת הסביבה: “יזמנו מספר החלטות חשובות מאוד לחיזוק ירושלים ורווחת תושביה”

ג'אבל מוכאבר במזרח העיר. צילום: הדס פרוש | פלאש 90

הממשלה אישרה את אתמול (א) בישיבתה השבועית את הצעת ​השר להגנת הסביבה, חה”כ זאב אלקין (ליכוד) לטיפול במפגעי התברואה בשכונות הערביות במזרח ירושלים. אלקין אמר בעקבות אישור הצעתו: “יזמנו היום בישיבת הממשלה מספר החלטות חשובות מאוד לחיזוקה של ירושלים ולרווחת תושביה”.

במסגרת תוכנית לטיפול בתשתיות הביוב והזבל בשכונות הערביות, יקצה המשרד להגנת הסביבה סכום של כ-90 מיליון שקל לתשתיות לטיפול בפסולת הביתית. בנוסף, יוקצו כ-16 מיליון שקל לטיפול, הסדרה ואכיפה של פסולת בניין בירושלים, ולשיקום שטחים בהם יש מפגעי פסולת גדולים.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

זאת נוסף על תקציב של 61 מיליון שקלים לתשתיות ביוב חדשות בשכונות אלו אותם יקצה תאגיד המים העירוני – ‘הגיחון’. עשרה מיליון שקל נוספים יוקצו על-ידי משרד האוצר לפעולות חינוך, הסברה ופעילות קהילתית במזרח העיר. בסך הכל, כך לפי התכנית, יוקצו לטובת העניין כ-177 מיליון שקל.

אין זה סוד כי השכונות הערביות בירושלים הפכו למפגע תברואתי וסביבתי, הפוגע באיכות החיים של התושבים המקומיים. זאת, בשל הצמיחה המואצת של האוכלוסייה, לצד היעדר תשתיות מתאימות ושירותים עירוניים נאותים.

במשרד להגנת הסביבה אומרים כי בין ובתוך השכונות נערמו מוקדים רבים של פסולת בניין. בתים רבים אינם מחוברים למערכת ביוב עירונית, ושפכים גולמיים מוזרמים באופן חופשי לסביבה. ברבות מהשכונות אין פינוי מוסדר של פסולת ביתית, והתושבים חשופים כתוצאה מכך למפגעי מזיקים ומחלות.

עוד אומרים שם כי מטרת התכנית היא לשפר את איכות הסביבה בשכונות הערביות כדי להתאימה לשאר חלקי העיר, לטובת כלל הציבור המתגורר בעיר ירושלים.

inner

כתיבת תגובה