הממשלה החליטה: 7% מהמשרות בשרות הציבורי – לחרדים בלבד

הסעיף כבר הוכנס להסכם הקואליציוני בין המפלגות החרדיות לליכוד והיה אחד המרכזיים שבהם, אבל רק היום, לאחר למעלה משנתיים וחצי אחרי הקמת הממשלה- עבר החוק בממשלה

אילוסטרציה. צילום: חדש בבית שמש

הממשלה אישרה הבוקר את ההחלטה כי 7 אחוז מהמשרות בשרות הציבורי ייעודו לחרדים בלבד. ההצעה נועדה לעודד השתלבות חרדים במגזר הציבורי ולסייע להם להשתלב בשוק התעסוקה.

אחוז החרדים במגזר הציבורי נמוך ביותר ואינו משקף את מספרם בכלל האוכלוסייה. רבים מהם התלוננו בשנים האחרונות כי אינם מצליחים להתקבל לעבודות במגזר הציבורי וכי הופלו על רקע היותם חרדים.

250/200 סייד בר + קובייה

הסעיף הזה כבר הוכנס להסכם הקואליציוני בין המפלגות החרדיות לליכוד והיה אחד המרכזיים שבהם, אבל רק היום -למעלה משנתיים וחצי אחרי הקמת הממשלה- עבר החוק בממשלה – וטוב מאוחר מאשר אף פעם לא.

חשוב לציין כי מי שדחף את החוק היו חברי הכנסת של דגל התורה יחד עם שאר חברי הכנסת החרדיים, כשהחידוש הוא שבדגל לא נבהלו מרעשי הרקע של הפלג הירושלמי נגדם בתחום זה.

שר הפנים, אריה דרעי אמר בתגובה, "אני מאושר. הבטחתי זאת במערכת הבחירות והנה זה מקוים. עשינו היום מהלך היסטורי בממשלה ואישרנו החלטה דרמטית שתשפיע על חייהם של אלפי אקדמאים חרדים שעד היום התקשו להשתלב בשוק העבודה. מעתה יהיה להם קל יותר וזה יהיה טוב להם וטוב למשק הישראלי".

ח"כ אורי מקלב הגיב על החלטת הממשלה להפסקת אפליית עובדים חרדים ולייצוג הולם של הציבור החרדי בשירות המדינה ואמר: הממשלה קיבלה היום החלטה חשובה, החלטה זו מתקבלת לאחר מאמצים ופעילות ענפה של יוזם חוק 'ייצוג הולם' והנציגות החרדית כדי להביא סוף להאפליה, מהיום עובד/עובדת חרדים כבר לא יהיו בתחתית הרשימה, פעולה זו מצטרפת לשורה ארוכה של פעולות מול נציבות המדינה להפסקת הקיפוח ולאפשר לעובדים חרדים לקבל את הזכויות המגיעות להם ואת חלקם היחסי בין עובדי המדינה והמגזר הציבורי

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה