"הממשלה לא מכרה את הנגב, היא נתנה אותו לרע"מ"

"מנסור מנהל את המדינה", אמר ח"כ ינון אזולאי בוועדת הכספים בתגובה לדרישתה הסחטנית של רע"מ לקבל את האגפים לניהול הנגב • רע"מ – שמנהלת את המדינה – בלי נאמנות ובלי אזרחות, איימה וקיבלה, אבל כשזה החרדים, הם "סחטנים", כשאלה הערבים, זה "הומניטרי" • הממשלה נותנת כל חלקה טובה לרע"מ

ינון אזולאי | צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

בישיבת וועדת הכספים התכנסו היום הח"כים לסקירה אודות שוק ההון.

בין הדוברים היה גם ח"כ ינון אזולאי שניצל את זכות הדיבור – לאחר שאמש סחטו ח"כי רע"מ את מינהלת הבדואים בנגב מבנט. הממשלה אישרה אמש במשאל טלפוני את העברת מנהלת הבדואים למשרד הרווחה, כפי שדרשה רע"מ, בהמשך לדרישותיה ליישום מידי של חלק ניכר מנושאי קידום החברה הערבית שנחתמו עימה בהסכם הקואליציוני.

250/200 סייד בר + קובייה

יו"ר סיעת רע"מ ח"כ וליד טאהא מסר אתמול, כי "בתום יום גדוש מגעים, וכשותפים לקואליציה, הגענו להסכמות בנוגע ליישום מיידי של שורה של החלטות מההסכם הקואליציוני של רע"מ, בנוסף להחלטות אחרות שקשורות לחברה הערבית. בימים הקרובים נהיה עדים להחלטות משמעותיות בסוגיות רבות הקשורות לחברה הערבית".

עוד אמרו ח"כים מהסיעה בתגובה לביקורת נגד הלחץ הבלתי פוסק והסחטנות הברורה – הכוללת אולטימטום ואי הצבעה עם הממשלה, כי "בנט ונתניהו גרועים באותה מידה, לא סחטנו את נפתלי בנט, אנחנו לא ש"ס".

לדברים הגיב כאמור ח"כ ינון אזולאי הבוקר, בישיבת ועדת הכספים: "מה שעושה רע"מ לממשלה זו סחיטה באיומים, מנסור עבאס ומפלגתו – רע"מ – מנהלים בפועל את המדינה. היה מי שאמר", רמז אזולאי לדבריו של איווט ליברמן, שר האוצר, כי "אם אין נאמנות אין אזרחות", כאן, רע"מ – בלי נאמנות בלי אזרחות,  קיבלו הכל.

"רע"מ איימו – רע"מ קיבלו. אם היה מדובר בחרדים היו אומרים שזו סחיטה, אבל כשמדובר בציבור הערבי זה הופך להיות "הומניטרי", או "הכרה בצרכים".

870/135 ליינר ארטקל

לסיום אמר אזולאי, כי "המדינה לא מכרה את הנגב, הממשלה נתנה את הנגב, הממשלה הזו נותנת להם כל חלקה טובה. כל חברי הממשלה יושבים ושותקים נוח להם בכיסאות ומוכנים לבלוע הכל. אתם מוכרים הכל, גם אתה, אדוני היו"ר" פנה אזולאי ליו"ר הוועדה. "וכשתתעוררו אל תחפשו לא את הנאמנות ולא את האזרחות".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה