הממשלה משותקת, ההורים עדיין משלמים ביוקר

בגלל השיתוק בממשלה – הח"כים פונים ולא נענים, אפס כוח קואליצייוני על פקידי המשרדים והתוצאה בהתאם • המעונות והמשפחתונים עדיין יקרים להחריד • ומי משלם את המחיר? הבוחרים שרצו פעמיים בשנה לקלפי

משפחתון | אילוסטרציה. צילום: veryulissa, שאטרסטוק

נמשך המאבק ביוקר המעונות והמשפחתונים. שכר הלימוד טיפס השנה משמעותית, כאשר התייקרות זו עומדת בניגוד מוחלט להחלטת הממשלה מלפני כחצי שנה, שעניינה שיפור וייעול מערך מעונות היום. במסגרת החלטה זו, סוכם להקים ועדה בין משרדית שתדון בין היתר במבנה שכר הלימוד וגובהו.

כבר בערב פתיחת שנת הלימודים הנוכחית התריעו הח"כים החרדיים ובראשם יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יעקב אשר כי התבצעה העלאה משמעותית של תשלומי ההורים לשנת הלימודים תש"ף תוך הפחתה משמעותית של סבסוד המשרד בהשוואה לשנים קודמות. הדבר, ציינו, עלול לפגוע באופן ישיר להפחתת איכות השירות ומתן המענה הניתן לפעוטות במוסדות אלו.

יו"ר סיעת יהדות התורה אף פנה לרה"מ ושר הרווחה בנידון, ועתה הוא ממשיך לתת דגש על המאבק בהתייקרות המעונות והמשפחתונים מתחילת שנת הלימודים. בימים האחרונים הוא פנה במכתב חריף למנכ"ל משרד הרווחה ד"ר אביגדור קפלן בדרישה להקפיא באופן מיידי את עליית שכר הלימוד אותו משלמים ההורים למפעילי המעונות והמשפחתונים.

בפנייתו מציין ח"כ אשר כי "ייקור שכר הלימוד באופן שרירותי מהווה פגיעה כלכלית במשפחות רבות ובהפחתת הכדאיות של אמהות רבות לצאת מביתן לעבוד נוכח העלויות הגבוהות. מצב זה מהווה סתירה מהותית למטרה לשמה נוסדו ונועדו מסגרות אלו שהוא עידוד התעסוקה ושילוב האמהות בשוק העבודה".

עוד כתב, "לצערי, עד היום טרם קיבלתי כל מענה, דבר שאינו מתקבל על הדעת בעוד ללשכתי מגיעות פניות רבות של הורים המתקשים לשלם את שכה"ל המושת עליהם ולדבריהם במקרים רבים נשקלת מחדש כדאיות יציאת האמהות לפעוטות אלו לעבודה ואף חמור מכך התברר כי הורים רבים נמנעים מלהשתמש במסגרות אלו עבור ילדיהם בשל העלויות הגבוהות וקיים חשש כי הנסיבות תאלצנה את ההורים לשלוח את ילדיהן למסגרות שאינן מפוקחות משיקולי תקציב וכלכלת משק הבית".

לסיכום דורש חה"כ אשר ממנכ"ל משרד הרווחה: "אבקש כי תורה מיידית על הקפאת עליית שכר הלימוד המושת על ההורים והקפאת הקיצוץ בסבסוד המשרד בעלויות אלו. בכך תעצור את הגזירה הכלכלית הפוגעת במשפחות רבות ובשוק העבודה"

חה"כ אשר הוסיף לאחר פנייתו, כי לאחר ששוחח עם בכירים נוספים במשרד הרווחה התחושה היא שנעשה מחטף תוך ניצול תקופת הבחירות לצמצום הסבסוד של משרד הרווחה והשתת עלות נוספת על ההורים, בימים הקרובים הנושא ייבדק לעומקו ויש לקוות שתהיה התפתחות חיובית והקלה של נטל התשלומים, לטובת אלפי המשפחות מכל שכבות האוכלוסיה ברחבי הארץ

כתיבת תגובה