המסחר בתווי נכה: עסקים מציעים תו תמורת תשלום

170 אלף תווי חניה לנכה ואין מספיק חניות • ומי אשם: "אתם הנכים מחלקים את התווים לבני משפחה שאינם זקוקים להם, צריכים לשמור על התו אישית", אמר ח"כ איתן כבל • קריאה: להעלות את הקנס לחונים בחניית נכה מ-1,000 שקלים לאלפיים

לא נכה, לא חונה | צילום ארכיון

עוצרים את היד הקלה על אלפי תווי נכה המונפקים בשנה. ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, התכנסה היום, במסגרת ציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות, לדיון מיוחד לבחינת הצעות לטיפול בבעיות חניה לנכים.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

ח"כ אילן גילאון, שיזם את ציון היום בכנסת, אמר כי הבעיה היא שניתנים יותר מדי תגי חניה ויש פחות מדי מקומות חניה באזורים הצפופים והעמוסים. לדבריו, כיום יש 170 אלף תגי חניה שמוצמדים למכונית, וצריך להצמיד אותם לנכה ולעצור את היד הקלה בהנפקת התווים.

היו"ר כבל אמר כי הוועדה קיימה דיונים בנושא בעבר ותנסה למצוא מענה לבעיות שנותרו. לדבריו, הבעיה היא בקלות הבלתי נסבלת בהנפקת תווי נכה ובמחסור בחניות לנכים. הוא הוסיף כי יפעל לצמצם את השימוש לרעה בתו הנכה.

נשיא עמותת נגישות ישראל, יובל וגנר, אמר כי כל חודש מצטרפים עוד 5,000 תווים ויש עסקים שמציעים תו תמורת כסף. לדבריו, רק 30 אלף מתוכם הם לנכים רתוקים לכסא גלגלים, שהם הזכאים האמיתיים. הוא הציע פתרון טכנולוגי של תו אישי שרק הנכה יותר להשתמש בו וקרא להעלות את הקנס על חנייה במקום של נכים מ-1,000 ל-2,000 שקלים. מנגד, עו"ד איתן עמרם מלשכת עורכי הדין קרא שלא לייצר אפליה בין נכה לנכה.

Inner article

שלמה נקוה אמר כי קודם כל הנכים הם שצריכים לדאוג שבני משפחותיהם לא יעשו שימוש לרעה בתגים. "זו חובה שלנו לא לתת את התג למי שלא צריך", אמר. ראש מדור תאונות דרכים במשטרה, סגן ניצב משה כהן, אמר כי השנה נרשמו 13,500 דוחות על חניה במקום השמור לנכים, עלייה של 20% לעומת 2017.

היו"ר כבל סיכם את הדיון ואמר כי הבעיה יכולה להצטמצם משמעותית, אך הדבר תלוי קודם כל בנכים. "הטיפול בבני המשפחה המשתמשים בתג שלא לצורך תלוי בכם הנכים", אמר. הוא קרא לנכים לא לאפשר למדינה לעשות בהם הפרד ומשול בחלוקת התגים ודרש התייחסות של משרד התחבורה בכתב לטענות שעלו בדיון.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "המסחר בתווי נכה: עסקים מציעים תו תמורת תשלום"

  1. בשביל למנוע מאותם עבריינים לחנות בחניות נכים ניתן להוריד את אפליקציית ״תג נכה״ לאפסטור ולגוגל פליי המאפשרת לוודא שיש לרכב תג נכה בתוקף.

כתיבת תגובה