המסחר וירטואלי, המעצר לא. השלימו הכנסה ברשת ונעצרו

נעצרו שני חשודים בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים שהופקו במסחר באינטרנט בפעילות ענפה של מכירת מטבעות ושטרות כסף עתיקים לאספנים ברחבי העולם ובמכירת שטחי פרסום באתרים

אילוסטרציה. צילום: El Greco | פלאש 90

מעצרים ראשונים בחקירה מאומצת שמנהלת רשות המסים בנושא העלמת הכנסות בזירת המסחר האלקטרוני: במסגרת שיתוף פעולה ממוקד בין פקיד שומה חקירות תל אביב, המחלקה לביקורת ממוחשבת ומחלקת המודיעין ברשות המסים הנוגע לפעילות מסחר באינטרנט, הצליחה הרשות למפות רשימה של ישראלים אשר מפיקים הכנסות מרשת האינטרנט וזאת מבלי לדווח לרשויות המס.

בית משפט השלום בתל אביב הורה על מעצר ושחרור בערבות של שני חשודים בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים בגין מכירות ברשת האינטרנט. לחשוד הראשון, אסאם סלמאן (56), מתל שבע, העובד כשכיר באוניברסיטת באר שבע, אתר אינטרנט, שעוסק במשחקי און ליין לילדים.

ono box

על פי החשד, סלמאן הפיק הכנסות לא מדווחות של שלושה מיליון שקלים בשנים 2015-2010 על ידי מכירת שטחי פרסום באתר. בעקבות החקירה נערך חיפוש בביתו של החשוד, ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב. החשוד, הובא לחקירה.

החשוד השני, אלכסנדר באלוי הירש (42) מראשון לציון, מכר על פי החשד מטבעות באתר EBAY בסכום של כ-800 אלף שקל וזאת מבלי שדיווח לרשות המס על פעילות זו. מהמידע שנאסף בחקירה עלה כי לחשוד פרופיל באתר איביי במסגרתו עסק בפעילות ענפה של מכירת מטבעות ושטרות כסף עתיקים לאספנים ברחבי העולם. במסגרת חיפוש שנערך בביתו נתפסו מסמכים וחומרי מחשב והחשוד הובא לחקירה. כאמור, השניים שוחררו בתנאים מגבילים.

רוגע160
inner

כתיבת תגובה