המסלול המקוצר, בתצהיר אחד: כך תנפיקו מהיום רישוי עסקים

קמפיין מהפכת רישוי העסקים של משרד הפנים יצא לדרך ואתם יכולים לומר "ביי ביי לבירוקרטיה!" | מהיום, התהליך להוצאת רישיון עסק הופך לקל ופשוט מאי פעם, באמצעות הליך מקוצר, מסלול רישוי מותאם לסוג העסק, ורישיון לתוקף ארוך יותר | הצצה לקמפיין

רפורמת רישוי עסקים | צילומסך מסרטון ההסברה של משרד הפנים

משרד הפנים פתח היום במסע הסברה בנושא הרפורמה שביצע המשרד בתחום רישוי העסקים. הקמפיין מפורסם באמצעי התקשורת ובשפות השונות וחושף את הרפורמה ברישוי עסקים שעיקרה הוצאת רישיון לעסק בצורה פשוטה ונוחה המבוססת על תצהיר של בעל העסק וללא בירוקרטיה מיותרת.

מטרת הקמפיין 'להוציא רישיון עסק זה עסק פשוט' היא להביא לידיעת הציבור ובעלי העסקים את המידע אודות הרפורמה המקיפה שביצע משרד הפנים המאפשרת קבלת רישיון לעסק בהליך קצר ומזורז.

בנוסף לכך, במסגרת הרפורמה הוכנסו הקלות משמעותיות בעת שינוי הבעלות בעסק ובחידוש רישיון עסק קיים.

הבירוקרטיה רודפת אחריך? | צילומסך מסרטון משרד הפנים

מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש, בירך על המהלך החשוב: "הרפורמה ברישוי עסקים היא דוגמא מצוינת לקידום הליכי טיוב ופישוט הרגולציה שאנו ממשיכים בקידומם בכל דרך ואני משוכנע כי קידום הליכים אלו יביאו לעידוד יזמים ועסקים קטנים להשתלב במעגל העשייה ולתרום לכלכלה ולפיתוח המשק הישראלי".

חוה מונדרוביץ' מנהלת אגף בכיר רישוי עסקים במשרד הפנים, שהובילה את הרפורמה וקידמה את תהליך הטמעתה במשרדי הממשלה וברשויות המקומיות, הוסיפה: "החזון שלנו היה להביא לפישוט וקיצור התהליך הקיים לקבלת רישיון עסק. כך שמצד אחד נשמור על האינטרס הציבורי כמתחייב בחוק, אך לצד זה נסייע משמעותית לבעלי העסקים להסדיר את רישיון העסק בקלות ובמהירות".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה