המערכת הטכנולוגית שתנהל את נציגויות משרד החוץ בעולם

הטכנולוגיה בשירות הדיפלומטיה הישראלית – חברת AllCloud השיקה מערכת טכנולוגית מתקדמת לניהול נציגויות משרד החוץ בעולם | תודות למערכת שפיתחה AllCloud, יאוגדו כל נציגויות ישראל תחת מטרייה טכנולוגית אחת שתאפשר למשרד החוץ שליטה ובקרה על מכלול הפעילות הדיפלומטית בארץ ובעולם

משרד החוץ בירושלים | צילום ארכיון: נתי שוחט, פלאש 90

חברת AllCloud הישראלית בנתה מערכת ענן על גבי פלטפורמה של חברת סיילספורס (Salesforce) עבור משרד החוץ, אשר תעמיד את הדיפלומטיה הישראלית בחוד החנית הטכנולוגי. המערכת זמינה כבר עתה לשגרירים, הדיפלומטים, מטה משרד החוץ בארץ והנציגויות הישראליות ברחבי העולם.

מדובר במערכת מתקדמת וחדשנית שמרכזת את הפעילות הניהולית הדיפלומטית מכל נציגויות ישראל בעולם תחת מטריה טכנולוגית אחת. פיתוח המערכת ארך כשנה. את אפיון ויישום המערכת, שהותאמה לצרכים הייחודיים של משרד החוץ, ביצעה חברת AllCloud על גבי פלטפורמת Customer 360 המתקדמת של חברת Salesforce. הנציגויות הדיפלומטיות של ישראל ברחבי העולם מנהלות קשרים ענפים עם ממשלות זרות וארגונים בינלאומיים. עבודתם של הדיפלומטים דורשת קשר רציף, מסביב לשעון, עם עובדי המטה, הנציגים, משרדי הממשלה ועוד.

250/200 סייד בר + קובייה

המערכת החדשה של משרד החוץ מאפשרת גישה מיידית של עובדי המשרד לכל התוכן הארגוני הבלתי מסווג שמייצרים המטה והנציגויות במהלך עבודתם השוטפת ואחזור המידע בצורה פשוטה, מיידית ויעילה.  באמצעות המערכת ניתן למנף ולשדרג את יכולות המשרד ואת השירותים המסופקים דרכו, תוך שליטה ובקרה מיטבית בכל רגע נתון.

למערכת מספר יתרונות מובנים: היא מאפשרת למשרד החוץ, המאופיין בתנועה רבה של עובדים שיוצאים לתפקידים בעולם וחוזרים לארץ, לנהל מערכת שליטה ובקרה יעילה ושימור הידע הארגוני.

בנוסף, היא מאפשרת קשר רציף, ישיר ויעיל בין כל עובדי הארגון בארץ ובעולם, מסייעת לייעול הניהול והבקרה על פעילויות בין מטה המשרד והנציגויות, ולבסוף גם מאפשרת ניתוח קמפיינים ברשתות החברתיות באופן שיהיה נגיש מיידית לכל הנציגויות. הטמעת המערכת היא השלב הראשון, כשהמטרה היא הקמת מערכות נוספות על בסיס הפלטפורמה הנוכחית, כך שתתאפשר דיגיטציה של שירותים ותהליכים שמספק המשרד. לדוגמא, קורסים לאזרחים של מדינות זרות. בנוסף, המשרד מתכנן ייעול של תהליכי העבודה הפנים ארגוניים באמצעות הפלטפורמה החדשה.

 “כחלק מהיערכות משרד החוץ לשינוי תפיסת העבודה הדיפלומטית בעקבות משבר הקורונה, נבחנו פלטפורמות אשר יכולות לשלב את העבודה הדיפלומטית במטה ובנציגויות, תוך התאמתן לעידן הדיגיטלי והרשתות החברתיות. המהלך הינו חלק מפעילות נרחבת שהאגף מבצע לאחרונה בהרחבת ארגז הכלים הדיפלומטי”, אמר משה בן-לולו, ראש אגף תקשוב במשרד החוץ.

אהרן נחום, מנהל המחשוב והיישומים במשרד החוץ, אמר כי “המערכת החדשה הינה ביטוי לחשיבות ולמרכזיות של מערכות המידע לתהליכים עסקיים. המערכת מביאה לידי ביטוי הנגשה של כלים טכנולוגיים לצד תהליכים ארגוניים, אשר מסייעים למנף ולייעל את הפעילות המדינית והעסקית. מבחינתנו, מדובר בשלב הראשון בשינויים שהאגף מוביל לקראת השנים הבאות, על מנת לענות על צרכי הארגון”.

Inner article

מאיר כהן, דירקטור דליברי לסקטור הציבורי מחברת AllCloud אמר, כי “AllCloud מתמחה בפתרונות ענן כדוגמת המערכת שפותחה עבור משרד החוץ ויש לה ידע וניסיון ייחודיים בפתרונות עבור המגזר הציבורי. מינוף הידע והניסיון מאפשרים פרויקטי טרנספורמציה דיגיטלית ממוקדי הצלחה ויצירת ערך מהיר ללקוח. פלטפורמת הענן שנוצרת, כמו זאת שנוצרה עבור משרד החוץ, מאפשרת המשך אדפטציה יעילה וזריזה של המערכת לצרכים המשתנים של הלקוח והוספת מודולים שמרחיבים את הדיגיטליזציה ואת השימוש במערכת”.

 “בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים”, הוסיף איתי מרגלית, סמנכ”ל מכירות בסיילספורס, “הערך של מערכות יחסים מהימנות חשוב אפילו יותר. סיילספורס היא המומחית והמובילה העולמית בחיבור בין אנשים וארגונים וכן בין אנשים בתוך הארגון. זהו כבוד גדול ואנחנו גאים לתמוך במשרד החוץ בפרויקט החשוב הזה יחד עם שותפינו בחברת AllCloud”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה