המפורסמים התייצבו וסאדיגורה גייסה כ-7.4 מיליון שקל

בקמפיין רשתי מקיף גייסה החסידות שבעה מיליון שלוש מאות תשעים ואחד אלף חמש מאות ושמונה שקלים תוך 33 שעות • היעד המקורי עמד על חמישה מיליון שקלים • הפעילים הבולטים: שמחה מרגליות, פנחס ביכלר ויששכר קנול

האדמו"ר מסאדיגורה | נצילום: אהרן קראון, פלאש 90

המצ'ינג כבר מזמן לא דבר חדש, ולמעשה, ספק אם יש אברך אחד שטרם הכיר את שיטת גיוס ההמונים באמצעות הכפלת התרומה על ידי נגידים ופילנתרופים.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

כמעט מדי יום חורך את הרשת לפחות קמפיין אחד המבקש לגייס תרומות לקהילה, ישיבה או מוסד חרדי, ולא פעם אנו גם עדים לתלונות מגולשים הקובלים על אי-נעימויות מיותרות ו'חפירה' שחוזרת על עצמה שוב ושוב.

בתחילת השבוע הנוכחי, הייתה זו תורה של חסידות סאדיגורה, שיצאה לקמפיין בן שלושים ושלוש שעות לגיוס חמישה מיליון שקלים עבור מוסדות החסידות.

"מוסדות התורה החינוך והחסד של מלכות בית רוז'ין סאדיגורה פרוסים ברחבי הארץ והעולם, תורה מפוארה בכלי מפואר למעלה מ1200, צעירי הצאן, בחורי חמד, ואברכי משי כ"י, עמלי תורה בטהרה אשר שם קדשו של סבא קדישא מרוז'ין זיע"א נסוך עליהם בחוט חן לשם ולתפארת. ישיבותינו הק' העומדים בראש הכתר, כוללי האברכים, קהילות הקודש ברחבי הארץ והעולם, חבורות הבחורים, המפעל הגדול 'ועד אהבת תורה' להגדיל תורה ולהאדירה ביעדים תורניים מותאמים לכל ומסלולי הוראה, התאחדות האברכים, מפעל 'קמחא דפסחא' ושלל מפעלי חסד עזרה ותושיה לכל פונה. תורה, עבודה וגמילות חסדים במעגל השנה", נכתב בעמוד ההתרמה באתר צ'רדי.

בעמוד הודגש עוד, כי "על הפקודים עומד כבו"ק מרן אדמו"ר עט"ר שליט"א, הנושא את העול הגדול על כתיפיו. כאשר הפעם יש לנו הזדמנות מיוחדת להיות שותפים לקודש בנשיאות העול, ובד בבד לקיים את רצונו של כבו"ק מרן אדמו"ר זי"ע. הרבי זי"ע שהיה אב לכל אחד, שהתעניין תדיר בשלומו של כל אדם ורצה בטובת כל יהודי, לא ביקש מעולם דבר מאחר. בקשה אחת ויחידה היתה בפיו: לתמוך במוסדות הנאדרים בקודש, כהבטחת קודשו לתורמים למוסדותיו: 'ואחזיק לכם בזה טובה'".

Inner

מנהלי הקמפיין אכן עמדו ביעד, ואף הגיעו אליו עוד טרם סיום הקמפיין. מה שהביא להוספת 'יעד בונוס' בגובה מאתיים חמישים אלף שקלים – שמתוכו גוייסו 99%, ובסך הכל שבעה מיליון שלוש מאות תשעים ואחד אלף חמש מאות ושמונה שקלים. ובמספרים: 7,391,508 ₪.

בהתחשב בכך שמדובר בשיטת המצ'ינג, המכפילה את התרומות, גייסה החסידות הלכה למעשה שלושה מיליון שש מאות תשעים וחמישה אלף שבע מאות חמישים וארבע שקלים נטו. ובמספרים: 3,695,754 ₪

חסידות סאדיגורה לכשעצמה מחזיקה בקהילה מכובדת ובולטת במגזר החרדי, אך עדיין, גודלה רחוק מזה של הקהילות הגדולות במגזר. למרות זאת, היא הפתיעה עם סכום גיוס קרוב לזה של החסידויות הגדולות.

את ההצלחה הגדולה של הקמפיין ניתן לייחס לשלושה אישים מוכרים מהחסידות. הראשון הוא איש הדיגיטל שמחה מרגליות, הבעלים של משרד הפרסום 'מקס דיגיטל', שגייס לקבוצה שלו כמאה ארבעים אלף שקלים.

האישיות השניה הוא אמן המקהלות, פנחס ביכלר, שגם במגזר שבו המונח 'סלב' נותר מחוץ למילון המונחים המדוברים הפך לשם בפני עצמו והביא לכך שהמרשתת רעשה וגעשה סביב בקשתו לתרום – מה שהביא לכך שהוא עצמו הצליח לגייס קרוב לחמישים אלף שקלים, לצד מעורבות וחשיפה גבוהה בהרבה שהקמפיין זכה בה בזכותו.

חסיד סאדיגורה נוסף שיצר באזז סביב ההתרמה הוויראלית הוא איש העסקים יששכר קנול, שתרם שעות אחדות טרם סיום הקמפיין מאה אלף דולר לחסידות אליה הוא משתייך.

Inner

כתיבת תגובה