המצב הקשה של חמאס: עבר לביטקוין, וישראל מחרימה

משרד הביטחון תפס מטבעות דיגיטליים שנתרמו לחמאס • "ברגע שיוצאים מגבולות הבלוקצ'יין אל עולמות פלטפורמות המסחר, מיד מאבדים את האנונימיות ואז גם מדינות ורשויות החוק מסוגלות לאתר ולהקפיא את המטבעות", אומר עמרי שגב מויאל מנכ"ל Profero • "ביטקוין הוא מטבע בטוח, ודווקא התפיסות הללו צריכות לעודד את הרגולטורים לאמץ אותו ולעשות בו שימוש, שכן הוא מאפשר לחשוף את הרעים ולהיטיב עם הטובים", אומרת מנכ"לית איגוד הביטקוין

ביטקוין | צילום אילוסטרציה: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

צו של משרד הביטחון חושף כי ישראל הצליחה להחרים תרומות שהועברו במטבעות דיגיטליים לארגון הטרור חמאס. לראשונה, גם בסוגי מטבעות דיגיטליים שונים מלבד ביטקוין, כגון, Ether XRP, Tether ועוד.

לפי פרסום של ניר דבורי ב-N12, מערכת הביטחון פועלת בימים אלה בזירה חדשה ומנסה לתפוס חשבונות ביטקוין שפתח ארגון הטרור חמאס. את החשבונות פתח הארגון בניסיון לממן את פעולותיו ללא התערבות של מערכת הבנקאות הרגילה. חמאס, שספג פגיעה קשה בסבב הלחימה האחרון, מנסה בימים אלה למלא את אותם ארנקים וירטואליים במקביל למאמצי האיתור המתמשכים של גופי הביטחון הישראליים, בהם השב"כ והמטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון.

בהקלקה על הקישורים הבאים תוכלו לעיין בצו ובניתוח המפרטים את כתובת הארנקים דרכם עברו המטבעות לחמאס.

עמרי שגב מויאל, מנכ"ל חברת משברי הסייבר Profero מסביר כיצד 'עלתה' ישראל על העברת המטבעות: "ברגע שיוצאים מגבולות הבלוקצ'יין אל עולמות פלטפורמות המסחר ((Exchanges, מיד מאבדים את האנונימיות ואז, כמו במקרה הנוכחי, גם מדינות ורשויות החוק מסוגלות לאתר ולהקפיא את המטבעות בהם ארגוני פשיעה והטרור עושים שימוש. בנוסף, כאשר הרשת חשופה לגמרי, ניתן לעקוב באופן מדויק מאד אחר המסלול בו עוברים המטבעות ולאתר את יעדם הסופי".

נעה משיח, מנכלי"ת איגוד הביטקוין הישראלי הוסיפה: "התפיסה והחילוט של כספי התרומות של חמאס מוכיחים כי ביטקוין הוא מטבע בטוח. פושעים שיעשו שימוש במערכת הפיננסית הזו יגלו בדרך הקשה כי יומן העסקאות הפתוח, הבלוקצ'יין, יחשוף אותם ויאפשר לרשויות אכיפת החוק לפעול כנגדם. זהו שיפור משמעותי לעומת איסור הלבנת הון במזומן וגם לעומת חשבונות בנק בינלאומיים המסתתרים מאחורי חומת סודיות בנקאית.

"ביטקוין הוא מטבע בטוח, ודווקא התפיסות הללו צריכות לעודד את הרגולטורים לאמץ אותו ולעשות בו שימוש, שכן הוא מאפשר לחשוף את הרעים ולהיטיב עם הטובים".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה