המצוד נמשך: עוד שני בעלי חברות נעצרו בחשד למשיכת מיליונים

שני בעלי שליטה נוספים, בשתי חברות שונות, נחקרו בחשד להעלמת הכנסות באמצעות משיכת מיליוני שקלים מהחברות שבבעלותם – מבלי לדווח על כך כהכנסה | מעל עשרה חשודים כבר נחקרו ברחבי הארץ עם הבשלתן של חקירות סמויות שהפכו לגלויות

כסף מזומן | צילום: shutterstock

שני בעלי שליטה נוספים נחקרו בחשד להעלמת הכנסות תוך משיכת מיליוני שקלים מהחברות שבבעלותם מבלי לדווח על כך כהכנסה לפי סעיף 3(ט1) בפקודת מס הכנסה. מרק זיבי, בעל חברת "זיבוטל בע"מ" נחקר בחשד למשיכת כ-7 מיליון שקלים מהחברה מבלי לדווח, וגיל אורן, בעל מניות בחברת "נעה ואיתי חברת החזקות בע"מ" נחקר בחשד למשיכת כ-1.8 מיליון שקלים מבלי לדווח על כך כנדרש. השניים שוחררו על ידי בית המשפט בתנאים מגבילים.

Inner article

במסגרת אכיפת יישום הוראות סעיף 3 (ט1) לפקודת מס הכנסה, הקובע כי יתרת החוב של בעל מניות מהותי חייבת להיות מוחזרת לחברה או להיות מדווחת כשכר עבודה/דיבידנד עד סוף השנה שלאחר השנה שבה נוצר החוב, נחקר גם גיל אורן, תושב פרדס חנה ובעל מניות בחברת נעה ואיתי החזקות בע"מ המחזיקה בחברת פרידיקטיב דייל בע"מ, בחשד למשיכת כספים מהחברה מבלי לדווח על כך כנדרש.

לאחרונה העלתה רשות המסים מדרגה באכיפת חובת הדיווח של בעלי השליטה, ובמסגרת זו ניהלה שורת חקירות סמויות שהבשילו לחקירות גלויות. בפעילות זו נחקרו מעל עשרה חשודים ברחבי הארץ, כאשר על חקירתם של חמישה מהם הטיל בית המשפט צו איסור פרסום בעניינם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה