המשטרה גררה עשרות מכוניות ממוסכי יו”ש | צפו בסרטון

כחלק מהמאבק של משטרת ישראל בתופעת התיקון של כלי-רכב בבעלות ישראלים בשטחי הרשות הפלסטינית, בוצעו פשיטות על מוסכים, מגרשי רכב ומשחטות בכפרים ביהודה ושומרון

צילום : Najeh Hashlamoun | פלאש 90

החוק הישראלי אינו מאפשר כניסת ישראלים לשטחים בשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית, מחשש לשלומם. אלא שמאות ואלפים אינם שועים לחוק, ונכנסים לגוב הארי, בעיקר לצרכים כלכליים, כמו תיקון זול של המכונית במוסכים ברשות. לא מעטים מהחכמים בעיני עצמם הם תושבי ביתר עילית ומודיעין עילית – ערים חרדיות הנמצאות סמוך מאוד לכפרים ויישובים ערביים. הניסיון לחסוך כסף פוגע בביטחונם ומסכן את חייהם.

כדי להילחם בתופעה, ביצעה בחודשים האחרונים יחידת אתגר בלה”ב 433 של משטרת ישראל, בסיוע שוטרי משמר הגבול ושוטרי יחידות נוספות, שורה של פעילויות במישור המודיעיני, המבצעי והחקירתי. זאת, במטרה לאכוף את החוק האוסר על תיקון כלי רכב בשטחי הרשות, ובמסגרת המאבק הנחוש והמתמשך של משטרת ישראל בתופעת גניבות כלי הרכב ומחולליה. תיקון מכוניות במוסכים ביישובים הערבים טומן בחובו גם בעיה בטיחותית: הטיפול נעשה על-פי רוב במוסכים בלתי מורשים, בלתי מוסמכים ובלתי מפוקחים, כך שיש בו כדי להוות סיכון ממשי לבטיחות משתמשי הרכב בפרט והדרך בכלל.

jerusalem-box

במסגרת הפעילות, המשטרה פשטה על עשרות מוסכים, מגרשי רכב ומשחטות רכב בכפרים נבי אליאס, חווארה, א-לובאן, עזריה וברטעה. הכוחות לכדו 54 כלי רכב ישראלים ששהו בתיקון ו-3 מנועים החשודים כגנובים או מזויפים.

כלי הרכב שתפסו כוחות המשטרה במוסכים השונים, נגררו למגרשי רכב מורשים שם הם מוחזקים על בסיס צווים מנהליים ונבדקים על ידי גורמי הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל. עלות ההליך מושתת על בעלי הרכבים החשודים בביצוע העבירה על החוק.

בנוסף, בעלי המוסכים עוכבו לחקירה בעת ביצוע הפעילות ובעלי הרכבים שנתפסו זומנו לחקירה באזהרה ביחידה – והחקירה בעניינם עודנה נמשכת.

מהמשטרה נמסר: “משטרת ישראל קוראת לציבור – אל תבצעו תיקונים של כלי רכב במוסכים בשטחים. כשאתם מוסרים רכב לתיקון בשטחים אתם עוברים על החוק, אתם מעודדים ומזינים את תופעת גניבות כלי הרכב, אתם מסכנים את בטיחותכם, את בטיחות בני המשפחה הנוסעים ברכב ואת בטיחות כלל המשתמשים בדרך”.

side
inner

כתיבת תגובה