המשטרה: קבענו פגישה דחופה עם הפרקליטות לדיון במצלמות המהירות

המשטרה מסרה היום ליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, כי נקבעה פגישה דחופה עם הפרקליטות לדיון בעניין דוחות מצלמות המהירות – זאת בעקבות דרישתו לקבל תשובה עד היום (ג) בשעה 12:00 בצהריים

איתן כבל בוועדת הכלכלה. צילום לע"מ

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל אמר היום (ג) כי קיבל את הודעתה של סנ"צ דנה ימינחה, בשם ראש אגף התנועה, כי נקבעה פגישה דחופה בעניין עם הפרקליטות, כיוון שהמשטרה לא יכולה לקבל החלטה בעניין הזה לבד. הוא דרש מהמשטרה לסיים את הטיפול בנושא הזה עוד שבוע. ואמר: "ביקשתי לדעת מה עושים כל אלה שקיבלו דוחות וטרם שילמו. זה לא יכול להמתין. זה מסוג הדברים שצריך לטפל בהם לאלתר".

אתמול דרש כבל מהמשטרה להודיע עד מחר ב-12:00 כיצד היא מתכננת לנהוג עם דו"חות המהירות שנשלחו לציבור הנהגים בישראל. זאת, לאחר שדווח כי הפרקליטות הורתה להפסיק לשלוח דו"חות מהירות מהמצלמות הנייחות הפרוסות ברחבי הארץ,  מחשש שהן אינן אמינות.

technion-box

כבל אמר לנציגת המשטרה בדיון, סגן ניצב דנה ימינה, המשמשת ראש מדור ייעוץ וחקיקה באגף התנועה: "אני מבקש התייחסות לעניין מצלמות המהירות הנייחות. התקבלה החלטה שנכון לרגע זה המצלמות ימשיכו לצלם אבל עוצרים כל הליך משפטי. יש כאן המון שאלות, אבל אני מבקש לקבל תשובה על לפחות שאלה אחת או שתיים עוד היום. אם לא עכשיו אז עד סוף היום. מה קורה עם כל אלה שיש נגדם פסיקה של בית משפט, או קיבלו דו"ח וצריכים לשלם? מה הם עושים? מה הדין?".

ימינה השיבה: "המצלמות בהליך של בדיקה, מה שנעצר זה הפעולה של הפקת הדוחות עד שנבין איפה הדברים עומדים. מי שהורשע וקיבל פסק דין עוד מוקדם להגיד מה אתו, כי זו בדיקה".

כבל לא ויתר: "אני מבקש תשובה בכתב עוד היום או מחר, כי אני מוצף בפניות".

ימינה טענה כי "כל אדם שקיבל דו"ח כל האפשרויות עומדות בפניו. הוא יכול להגיש בקשה להישפט".

כבל השיב: "תשובה רעה. אין ויכוח שיש בעיה עם האמינות. צריכה לצאת הודעה רשמית לציבור שיידע כיצד לנהוג. אני מבקש את זה בכתב עד מחר בשעה 12:00 בצהריים עם הודעה מסודרת לציבור מה עושה מי שקיבל דו"ח".

Noam1 – Inner

כתיבת תגובה