המשרד לשירותי דת משיק: אפליקציית פיקוח כשרות

המשרד לשירותי דת מטמיע בימים אלו אפליקציית כשרות • מעתה, כל תהליכי העבודה של משגיחי הכשרות על עסקי המזון בישראל יהיו במערכת אחת • האפליקציה מכילה את כל תהליכי העבודה של משגיח הכשרות, עם תפריט מדויק לגבי סוגי המזון שבדק, מה מצא ומה דורש תיקון – באופן שקוף

אפליקציית הכשרות | צילומסך מאתר משרד שירותי הדת

עושים סדר בעולם הכשרות: המשרד לשירותי דת מטמיע בימים אלו אפליקציה חדשה, שעושה סדר בעולם הכשרות. מעתה כל תהליכי העבודה של משגיחי הכשרות על עסקי המזון בישראל יהיו במערכת אחת גדולה וממוחשבת. שקופה לכל העוסקים בתחום הכשרות ומפוקחת. את הפרויקט הדיגיטלי הוביל מר ליאור אשכנזי, מנהל אגף בכיר לטכנולוגיות דיגיטליות, מידע וסייבר במשרד לשירותי דת.

במשרד לשירותי דת מציינים שמדובר בפרויקט דגל בעולם הכשרות. “תהליך המחשוב של שירותי הכשרות הוא פרויקט מורכב במיוחד בהיבט של ההטמעה שלו בקרב העובדים בתחום והממונים עליהם, בסוף כולם יירתמו, בדיוק כפי שקרה עם מחשוב תהליכי העבודה במועצות הדתיות, שהחל לפני שלוש שנים וגם אז היו הרבה מאוד התנגדויות וספקות, אבל כיום, מרבית שירותי הדת שהמדינה מעניקה לתושביה הם ממוחשבים, וכמעט אין צורך להגיע לסניפי המועצה הדתית”, אומר מר ליאור אשכנזי מנהל אגף בכיר לטכנולוגיות דיגיטליות מידע וסייבר במשרד לשירותי דת. האגף מעניק שירות ל-131 מועצות דתיות, 30 לשכות דת, 600 גופי קבורה ו-120 עובדי המשרד והרבנות הראשית לישראל.

200/250

“האפליקציה, תסייע לעבודתם של משגיחי הכשרות. במסגרת האפליקציה, המשגיח ידווח אונליין על זמני ושעות הכניסה שלו לבתי עסק ומתי יצא משם. ההטמעה הייתה מורכבת בגלל אופי אוכלוסיית העובדים במקצועות אלו”. אשכנזי מדגיש שהאפליקציה הותאמה לטלפונים חכמים הנמצאים בפיקוח וועדות הרבנים. בנוסף, האפליקציה מכילה את כל תהליכי העבודה של משגיח הכשרות, עם תפריט מדויק לגבי סוגי המזון שבדק, מה מצא ומה דורש תיקון – הכל שקוף לציבור.

Inner article

השר לשירותי דת, יצחק וקנין בירך על האפליקציה החדשה. “מדובר בפריצת דרך בעולם הכשרות שהופך לחכם יותר ומתואם לאתגרים הטכנולוגיים הניצבים בפנינו. המשרד לשירותי דת התברך בצוות מקצועי יעיל ומיוחד ופרויקט האפליקציה היא אבן דרך נוספת בפרויקטים רבים ונוספים אותם הוביל האגף בניהולו של מר ליאור אשכנזי”.

מנכ”ל המשרד, עו”ד עודד פלוס ציין, כי “בסקר שביעות הרצון שנערך על ידי משרד ראש הממשלה זכה האגף לציון הגבוה ביותר לעומת יתר האגפים במשרד, ובהשוואה ליתר אגפי מערכות המידע במשרדי הממשלה האחרים. הפיתוח של אפליקציית הכשרות מצטרף לשורה של פיתוחים בתחום המחשוב אותם הוביל בכישרון רב מר ליאור אשכנזי ובהם מערכת לניווט במקומות קדושים. פרויקט נוסף שעתיד לעלות בשנה הבאה פרויקט כספית. מערכת שתמחשב את כל תהליכי המחשוב במועצות הדתיות ובכל הלשכות הנותנות שירות”.

כתיבת תגובה