הנגיד: “התעסוקה – סוגיה מרכזית באתגרים הכלכליים שעל הפרק”

נגיד בנק ישראל פרופ’ אמיר ירון נועד עם ארנון בר-דוד • השניים דנו בדרכים שיאפשרו להאיץ את חזרתו של המשק הישראלי לפעילות מלאה • “שוק העבודה בישראל נכנס למשבר כשמצבו איתן וכעת נכון יהיה לבצע מהלכי מדיניות תומכים כך שישוב לאיתנו. זאת, לצד ניצול ההזדמנויות שהביא איתו המשבר”, אמר נגיד בנק ישראל • “סוגיית התעסוקה היא מרכזית באתגרים הכלכליים שעל הפרק כעת, עם היציאה מהמשבר” , הוסיף הנגיד

נגיד בנק ישראל אמיר ירון עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד | צילום: דוברות ההסתדרות

יו”ר ההסתדרות ונגיד בנק ישראל קיימו פגישת עבודה, שבמרכזה עמד דיון על מצב המשק עם תחילת היציאה ממשבר קורונה והתוכניות העתידיות להמשך ההתאוששות של שוק העבודה.

בין היתר דנו נגיד בנק ישראל פרופ’ אמיר ירון ויו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד גם על מצב האבטלה ועל דרכים שבהן ניתן יהיה להשיב כמה שיותר עובדים שטרם חזרו לעבודה – למעגל התעסוקה. זאת, בין היתר על רקע הניתוח והתובנות שהוצגו בדוח בנק ישראל, שמצביע על כך שסקטורים של טכנולוגיה מתקדמת ושל יצוא ההייטק המשיכו להוביל ואף להתרחב במשבר, לעומת פגיעה משמעותית בענפים הכרוכים בקרבה פיזית אשר עליהם חלו רוב מגבלות הפעילות ולאורך זמן (כמו ענפי ההסעדה ההארחה ועוד). הנגיד ויו”ר ההסתדרות סיכמו על המשך קיום ערוץ פתוח וקשר שוטף בין הצדדים.

250/200 סייד בר + קובייה

בפגישה לקחו חלק צוותים מקצועיים של בנק ישראל לצד מנכ”ל ורמ”ט יו”ר ההסתדרות עו”ד אופיר אלקלעי.

 “שמחתי על ההזדמנות להיפגש עם יו”ר ההסתדרות ויתר אנשי המקצוע של ההסתדרות”, אמר נגיד בנק ישראל. “סוגיית התעסוקה היא מרכזית באתגרים הכלכליים שעל הפרק כעת, עם היציאה מהמשבר. שוק העבודה בישראל נכנס למשבר כשמצבו איתן וכעת נכון יהיה לבצע מהלכי מדיניות תומכים כך שישוב לאיתנו. זאת, לצד ניצול ההזדמנויות שהביא איתו המשבר כמו הגברת תהליכים דיגיטליים, שילוב עבודה מרחוק והפחתת ביורוקרטיה שיסייעו להגברת הפריון של העובד הישראלי”, הוסיף פרופ’ אמיר ירון.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר: “כמו במהלך המשבר עצמו, וגם כעת – עם תחילת היציאה ממנו – שמתי דגש על היותה של ההסתדרות גוף אחראי ומאזן ברמה הלאומית, שיודע לשלב כוחות ולהוביל תהליכים לטובת העובדים והמשק כולו.

Inner article

“אני סמוך ובטוח שהודות לשיתוף הפעולה הפורה והקבוע גם עם בנק ישראל נוכל להשיב את עולם העבודה הישראלי למסלולו. אני מודה לנגיד הבנק פרופ’ אמיר ירון על ההירתמות שמאפשרת לנו לקדם את המהלכים להחזרת המשק לפעילות מלאה ולשיפור מצב התעסוקה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה