הנדל בחזית חדשה: הפעם מול 'בזק'

משרד התקשורת בוחן אסדרה שתגביל את כוחה המונופוליסטי של בזק בשירותים למגזר העסקי | המשרד קורא לחברות בשוק התקשורת המספקות שירותי תקשורת למגזר העסקי הבינוני-גדול, לפרט על פעילותן בתחום ועל חסמים הקיימים להן להרחבת פעילות זו | המטרה: לקדם רגולציה שתגביר את התחרות בתחום

משרדי בזק | צילום: תקשורת תאגידית בזק

כחלק מהפעילות של משרד התקשורת לקידום התחרות בשוק התקשורת, יצא היום (ב׳) קול קורא לחברות התקשורת בנושא 'אספקת שירותי תקשורת למגזר העסקי' במטרה לקבל מהשחקנים בשוק התייחסויות לגבי הקשיים הקיימים באספקת שירותי תקשורת למגזר העסקים הגדולים והבינוניים והרחבת הפעילות בו בהיבט התחרותי והאסדרתי. התייחסויות לקול הקורא יסייעו למשרד בבחינת צעדי אסדרה ופיקוח מתאימים במטרה להביא להרחבת רמת התחרות ולהפחתת הנטל הרגולטורי בתחום.

שוק הלקוחות העסקיים הבינוניים-גדולים מתאפיין ביתרון משמעותי לגודל, ובחסמי כניסה והתרחבות משמעותיים המגבילים גם שחקנים שפועלים בו שנים רבות. חסמים אלו נובעים, בין היתר, מהצורך לספק שירותי תקשורת תוך זמן קצר ובאמינות גבוהה למספר רב של נקודות במיקומים גאוגרפיים שונים.

כיום, קיים מונופול של קבוצת בזק באספקת שירותים למגזר זה, והיא מחזיקה בנתח שוק של כ-80% מההכנסות בתחום התמסורת ותקשורת הנתונים, ובכ-76% מההכנסות המדווחות בתחום צירי הטלפוניה. נתחי שוק אלה וקצב השינוי בהם מהווים אינדיקציה לרמת תחרות נמוכה במגזר זה המשפיעה על המחירים ועל רמת השירותים שמקבלים העסקים בישראל.

על כן, המשרד יוצא במהלך של בחינת מצב התחרות והחסמים בתחום, ופונה לקבלת התייחסויות השחקנים.

תגובה אחת ל: "הנדל בחזית חדשה: הפעם מול 'בזק'"

  1. הנדל הנועז הוא עוד יגיע למקומו הטבעי, אחרי שהתנהג כמו חיה רעה וזלזל בגדולי הרבנים , כאשר שם לו למטרה להחטיא את בני ובנות ישראל המתחנכים בדרך התורה הקדושה להתנזר מכל התקשורת הקלוקלת והמקלקלת על ידי הטלפונים הסמארטוטפונים באומרו שכביכול הוא יחנך את היהודים , יושב בשמים יתן לו את המגיע לו במנה גדושה .

כתיבת תגובה