הנדסת חשמל

FREEPIK

אין שום ספק שבעשור השלישי של המאה ה- 21 אי אפשר להתחיל לדמיין אפילו חיים אנושיים ללא חשמל. נסו פעם לחשוב בכמה מכשירים חשמליים שונים אתם משתמשים בכל יום, כמעט כל פעולה שגרתית שלנו סוגרת או פותחת מעגל חשמלי. אנו מוקפים במערכות חשמליות: בבית, ברכב, בעבודה ובכל מקום אחר. אבל חשבתם פעם מי מתכנן ובונה את כל המערכות הללו? מי דואג לזה שכאשר אתם לוחצים על המתג בחדר השינה המנורה נכבית או נדלקת? התלות המוחלטת של האנושות בחשמל מקבלת מענה על ידי מהנדסי החשמל – אנשי המקצוע שאחראים על תכנון ופיתוח תוכניות חשמליות שונות, ממעגלים חשמליים במסך הטלפון הסלולרי שלכם ועד לקווי הולכה של חשמל במתח גבוה.

 

250/200 סייד בר + קובייה

 אז מה זה הנדסת חשמל?

הנדסת חשמל הוא תחום המתפתח כל הזמן, תפקידו העיקרי הוא לפתח טכנולוגיות חדשות שישפיעו על האנושות לטובה. הנדסת חשמל  קריטית לשלל תחומים כמו: מכשור רפואי, רשתות אלקטרוניות, גלים אלקטרומגנטיים, רובוטיקה, ועוד. התחום הומצא במהלך המאה ה- 19, ובימינו הוא נחשב לתחום מבוקש במיוחד. מהנדס חשמל יכול לעסוק במגוון עצום של תחומים הקשורים לכל תחומי תעשיית ההייטק, ומעבר לה. הלימודים נחשבים מאוד, ובוגרי לימודי הנדסת חשמל הם מצרך מבוקש מאוד בשוק העבודה.

למה ללמוד הנדסת חשמל?

שאלה טובה, אנחנו כאן כדי לענות לכם עליה. קודם כל חשוב שתדעו שמהנדס חשמל נחשב למקצוע יוקרתי ומכובד, המשכורות הממוצעות בשוק גבוהות והן מלוות בתנאים נוחים ובאופקי קידום נרחבים. מעבר לזה, ישנה עבודה רבה בתחום והסיכוי שתצליחו למצוא משרה הוא גבוה מאוד. התחום הולך ומתפתח מיום ליום ולא נראה שההתפתחות תיעצר בקרוב, כך שבסיום הלימודים תוכלו למצוא את עצמכם עובדים בתחום או בחברה שעליהם אפילו לא חלמתם. אם עולם ההייטק מעניין אתכם, או שיש לכם ראש ריאלי, תוכלו כמובן גם לשלב עם לימודי הנדסת חשמל תואר בפיזיקה, מתמטיקה או תחומים משיקים.

הנדסת חשמל – תנאי קבלה

אז אחרי שהחלטתם ללכת על זה ולהירשם ללימודי הנדסת חשמל, כדאי שתכירו את תנאי הקבלה ללימודים, התנאים כמובן משתנים ממוסד למוסד. ברוב המוסדות תידרשו להציג תעודת בגרות עם ציון ממוצע של 70 ומעלה, לפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית, כאשר במתמטיקה תידרשו לציון מינימלי של 80 ובאנגלית לציון מינימלי של 70 (לבוגרי 5 יחידות ניתן להסתפק בציון נמוך יותר) ומקצוע ריאלי אחר ברמת לימוד של לפחות 4 יחידות. בחלק מהמוסדות האקדמיים סטודנטים שלא למדו פיזיקה בתיכון יידרשו להשלים את הלימודים כדי להתקבל ללימודים. כמובן שנדרש גם ציון פסיכומטרי, גובהו ייקבע בהתאם לציוני תעודת הבגרות שלכם. ברוב המכללות יידרש ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה כדי להתקבל ללימודים. במוסדות מסויימים ישנה תכנית מכינה ייעודית ללימודי הנדסה, השתתפות במכינה תוכל לפטור אתכם ממבחן פסיכומטרי או תעודת בגרות.

 

 

במה אפשר לעבוד אחרי הלימודים?

כפי שציינו, התחום רחב ומקיף מאוד. תוכלו למצוא בוגרי לימודי הנדסת חשמל בשלל ענפים בשוק התעסוקה. למשל: חברות הייטק פרטיות, חברות סטארט אפ, המגזר הציבורי, חברות סלולר, תעשיות ביטחוניות, ועוד תחומים שונים ומגוונים. כמובן שכל בוגר תואר ראשון יכול להמשיך ללימודי תארים מתקדמים או למחקר אם זה הכיוון שמתאים לו.

אתר שוקיסט.

אם אתם לא יודעים מהם תנאי הקבלה ללימודי הנדסת חשמל, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לאתר שוקיסט. המחשבון הייעודי שמופיע באתר יוכל לחשב עבורכם את תנאי הקבלה להנדסת חשמל בתל אביב, הנדסת חשמל בטכניון או בכל מוסד אקדמי אחר. גם אם המחשבון יראה שסיכויי הקבלה שלכם ללימודים נמוכים זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על החלום! המחשבון יודע להציע לכם איזו ציונים תצטרכו לשפר כדי להעלות את סיכויי הקבלה שלכם. בנוסף, לאתר יש שירות המלצות על מוסדות אקדמיים בהתאם לשיקולים השונים שלכם. אם אין לכם ציון ממבחן פסיכומטרי האתר מסוגל לחשב עבורכם כמה תצטרכו לקבל בו על פי ציון הבגרות הממוצע שלכם. בנוסף, האתר יציג לכם את תכניות הלימודים השונות שכדי להתקבל אליהן מספיק רק ממוצע מסוים בתעודת הבגרות ללא מבחן פסיכומטרי ויחשב עבורכם את סיכויי הקבלה שלכם לתוכניות לימודים אלו.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה