הנהג נרדם על ההגה של 'טסלה', אזרח מודאג תיעד

אזרח מודאג הבחין במכונית 'טסלה' שנעה ברחבי ארה"ב במהירות של 90 קמ"ש, כשראשו של נהגה שמוט בשינה, וכך גם הנוסע שעל ידו • "צפרתי כדי להעיר אותם, אך הם המשיכו לישון" • בטסלה מצפים שהנהגים יניחו ידיים על ההגה והמערכת מוודאת זאת בכל 30 שניות • במקביל, עשרות נהגי טסלה נותרו מחוץ לרכב כשהאפליקציה המשמשת תחליף למפתח, נפלה

הנהג הישן בטסלה, מתוך הסרטון שצילם האזרח המודאג

נהגי המכוניות האוטונומיות של 'טסלה' צריכים לקבל את האזהרה הבאה: "אדם מועד לעולם, בין ער בין ישן". אדם בשם דקוטה רנדל ממסצ'וסטס העלה לרשת סרטון מרדים במיוחד: נהג ישן בשלווה מאחורי ההגה בתוך רכב של חברת 'טסלה' הנוסע בכביש המהיר במהירות של כ-90 קמ"ש.

מצד אחד מדובר בבשורה טובה. סוף סוף אפשר לישון ברכב הפרטי בדרך חזרה מהעבודה ולהגיע הביתה לילדים באופן ערני יחסית מבלי להזדקק לשירותי התחבורה הציבורית המקרטעת. מאידך, כל עוד לא הוכח למעלה מכל ספק שהמכוניות האוטונומיות בטיחותיות, איננו יכולים להתיר לנהג להירדם על ההגה.

Box

מצד שלישי, אם הנהג ישן פוחתים הסיכויים לטעות אנוש בנהיגה כתוצאה מעייפות והחלטות לא נכונות. כך או כך, הסרטון שפורסם החל לרוץ ברשת וגרר תגובות מכל העולם. רנדל אמר לכתבים כי המכונית נסעה במהירות של כ-90 קמ"ש, בעוד הוא צופר כדי לנסות להעיר את הנהג. לדבריו, הוא לא הודיע למשטרה.

"זה היה כל כך מוזר ומבלבל", סיפר רנדל לרשת CBS, ופורסם ב'כלכליסט'. "חשבתי שראיתי מישהו ישן מאחורי ההגה, אבל לא הייתי בטוח אז בדקתי שוב, ואכן היה שם אדם שהראש שלו בין הרגליים. זה היה נראה כאילו הוא ממש צריך להגיע הביתה ולהיכנס למיטה".

מחברת טסלה נמסר כי לרכבים שמתוצרתה יש אמנם מערכת 'טייס אוטומטי', אך החברה מצפה בהחלט מהנהגים ברכבים אלה להישאר ערים ודרוכים במהלך הנסיעה. לדברי החברה מערכת ניטור הנהגים המותקנת ברכב מזכירה בעקביות לנהג להיות מעורב בנהיגה, ואינה מאפשרת הפעלת 'טייס אוטומטי' אם הנהג מתעלם מהאזהרות. "במהירויות של כבישים מהירים, הנהגים מקבלים התראות כל 30 שניות או פחות אם המערכת לא מזהה ידיים על ההגה", הדגיש הדובר.

אין זו הפעם הראשונה שנהג של טסלה נראה ישן להנאתו בזמן הנהיגה. ניתן להסיק מכך כי גם אם המערכת שולחת התראה כל 30 שניות, הבינה המלאכותית של הרכב מספיק חכמה ככל הנראה ולא תעניש את הנרדמים בתאונה עסיסית, אלא תיתן להם להמשיך לישון בשלווה ובבטחה עד הכניסה לבית או עד הבוקר. המאוחר מביניהם.

מקרה נוסף שהעלה את טסלה לכותרות לפני כמה ימים התרחש כאשר בעלי רכבי 'טסלה' ננעלו מחוץ לרכביהם לאחר שהאפליקציה נפלה. זוכרים שבעבר נהגנו לפתוח את נעילת הרכב באמצעות המפתח או השלט? ברכבי טסלה עושים זאת באמצעות אפליקציה פשוטה – כמובן, עד שהיא נופלת ומשאירה את הנהגים להתייבש בחוץ.

Inner

"הצילו! נטשו אותי! אני לא יודע מה לעזאזל קרה. אפליקציית טסלה שלי הפסיקה פתאום לפעול. אין עלי את המפתחות ואני לא יכול להשיג עזרה מכיוון שזה חג. בדקתי ברשת ונראה שגם אחרים הושפעו. אילון מאסק הצילו!", כתב אחד הנהגים בדיווח שהופיע באתר החדשות ביזנס אינסיידר.

"ננעלתי מחוץ למכונית והארנק שלי בפנים", התלונן אחר. "האפליקציה התנתקה ומחקה את הרכב ולא מאפשרת להתחבר מחדש, בטענה כי אין מוצרים שקשורים לחשבון. יכולים לעזור?".

נהג טסלה נוסף העלה צילום מסך של האפליקציה, בו נראתה הודעת אזהרה בה נכתב: "תחזוקה זמנית. אנא נסה מאוחר יותר". הנהגים המבוהלים התלוננו ברשתות החברתיות ושיתפו ציוצים עם טסלה והמנכ"ל אילון מאסק כדי לברר מה קרה.

טסלה מסרה בתגובה לתקשורת כי ביום שני נפלה האפליקציה לזמן קצר בלבד בשעות אחר הצהרים. 

בפרסומי החברה זו מתגאה בכך שבעלי הרכבים יכולים לפתוח את נעילת הרכב באמצעות האפליקציה ולכן אינם צריכים לשאת עמם את מפתחות הרכב. עם זאת, נציגה מטעם טסלה אמרה ל'ביזנס אינסיידר' כי המפתחות ממשיכים להיות הכלי העיקרי להפעלת מכונית, והמליצה ללקוחות להמשיך לשאת עמם את המפתחות למקרה, למשל, שהטלפון שלהם לא יפעל.

ברכבים המתקדמים יותר של טסלה מדגם מודל 3 הוסיפה החברה דרך נוספת לפתוח את נעילת הרכב על ידי שימוש בטלפון כמפתח (Phone-As-Key) וזאת באמצעות חיבור בלוטות' לרכב הפועל בנפרד מהאפליקציה. כך גם במקרה שהאפליקציה נופלת, ניתן יהיה לפתוח את נעילת הרכבים.

אין ספק שאחרי שבעל רכב מסוג טסלה ננעל מחוץ לרכב האוטונומי שלו הוא כבר לא יירדם בתוכו, מחשש שהמערכת תינעל או תיפול והרכב ייקח אותו למדינה אחרת לגמרי, ואנחנו לא רוצים לחשוב על אופציות גרועות מכך. נסיעה אוטומטית טובה.

Inner

כתיבת תגובה