הנזק המצטבר לתעשיית היהלומים: למעלה משני מיליארד

שני מיליארד ש"ח, זהו הנזק המצטבר המוערך (בינתיים) של תעשיית היהלומים בישראל, בתקופת הגל הראשון של הקורונה • ועל רקע הקשיים, מהלכים של נשיא הבורסה מקדמים את היהלומנים: הסכם חדש שנחתם השבוע יאפשר לראשונה ליהלומנים ישראליים לשווק ישירות לכ-8,000 חנויות תכשיטים בארה"ב • המהלך צפוי להגדיל את יכולת השיווק של תעשיית היהלומים שמחזור עסקיה נעצר כמעט לחלוטין בעקבות משבר הקורונה

יורם דבש, נשיא הבורסה | צילום: הבורסה הישראלית ליהלומים

במכתב דחוף ששיגר נשיא בורסת היהלומים אל ראש הממשלה בנימין נתניהו אודות קריסת ענף היהלומים בישראל בעקבות משבר הקורונה, נחשפו נתונים מדהימים. בין היתר נאמר במכתב כי הצעדים שהממשלה עשתה עד כה, ובדגש על קצב יישום ההחלטות והמחסור המהותי באשראי, לא מחלחלים לעוסקים בתעשיית היהלומים וקיימת סכנה ממשית להמשך קיומו של אחד מענפי היצוא הוותיקים והמרכזיים של מדינת ישראל.

צוין במכתב כי למרות היותו של ענף היהלומים ענף חשוב ביותר בייצוא הישראלי ומהווה מרכז תעסוקה לאלפי משפחות מכל ענפי החברה הישראלית, עד כה, הירידה בייצוא בין החודשים מרץ למאי נאמדת בלמעלה מ80%!! בעוד המסחר הפנימי ירד ב90% ונמחק הלכה למעשה. ההערכה במכתב שעליו חתום יורם דבש,  נשיא הבורסה ליהלומים בישראל כי הנזק המצטבר לתעשיית היהלומים נאמד בלמעלה משני מיליארד ₪.

250/200 סייד בר + קובייה

ויש גם בשורות מעט מעודדות: בתוך כך, בעקבות הסכם חדש שנחתם יוכלו לראשונה היהלומנים הישראליים לשווק ישירות לכ-8,000 חנויות תכשיטים בארה"ב. נשיא בורסת היהלומים הישראלית יורם דבש שמכהן במקביל כנשיא ההתאחדות העולמית של בורסות היהלומים יזם את ההסכם בין פלטפורמת המסחר המקוון הגדולה בעולם Get Diamonds השייכת להתאחדות העולמית לאיגוד התכשיטנים העצמאיים בארה"ב – Jewelers of America. המהלך צפוי להגדיל את יכולת השיווק של תעשיית היהלומים שמחזור עסקיה נעצר כמעט לחלוטין בעקבות משבר הקורונה.

פלטפורמת המסחר המכוון ביהלומים Get Diamonds של ההתאחדות העולמית של בורסות היהלומים הודיעה על הסכם הטבות ושיתוף פעולה עם Jewelers of America, איגוד התכשיטנים העצמאיים אשר מייצגת 8,000 חנויות תכשיטים ברחבי ארה"ב. באמצעות הסכם זה, לחברי JA יש כעת גישה להרשמה במעמד אח"מ ולשירותי מנויים מוזלים בפלטפורמת  Get Diamonds.

 Get Diamonds, האתר הגדול ביותר בעולם למסחר ביהלומים הינו בבעלות ההתאחדות העולמית של בורסות היהלומים. מאז הקמתה לפני כחודשיים הצליחה GD לצבור מעל 1.3 מיליון יהלומים בשווי של קרוב ל 6 מיליארד דולר.GD, אשר משרת את ציבור העוסקים ביהלומים בכל העולם בצורה שקופה והוגנת, הינה הפלטפורמה היחידה שנוסדה "על ידי התעשייה ולמען התעשייה".

נציין כי ההתאחדות העולמית חרטה על דגלה את ערכי השקיפות, התחרותיות והאובייקטיביות. גם ההתאחדות העולמית וגם GD אינן למטרות רווח, אלא חברות לתועלת ציבור היהלומנים. לכן כל רווח מ GD יופנה לקמפיינים שיווקיים ופרסומיים למען קידום תעשיית היהלומים.

Inner article

כאמור, משבר הקורונה גרם להפסקה כמעט מוחלטת של המסחר ביהלומים שהתבצע בעיקר בכנסים ובמפגשים בעולם, ולכן ההחלטה להפוך את אתר GD לפלטפורמות המסחר המובילה בעולם נתנה מענה לכל התעשייה.

ההסכם הייחודי עם הJA פותח בפני GD  גישה ישירה לשוק האמריקאי באמצעות חברי ה-JA ,אשר מהווים כוח רכישה גדול מאד בארה"ב. חברי ה-JA נהנים מהנחות ותנאים משופרים, וכן מגישה קלה ומהירה למבחר עצום של יהלומים עבור לקוחותיהם.

"אנו שמחים מאד לספק לחברינו גישה לפלטפורמת GD. הפלטפורמה היא מאוד מקיפה ומאפשרת לחברינו לשרת טוב יותר את הלקוחות שלהם ולהתמודד בסביבה העסקית המאתגרת של היום", אמר נשיא ומנכ"ל ה-JA דייוויד ג'יי בונפרטה.

יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים הישראלית וההתאחדות העולמית של בורסות היהלומים אמר: "GD שינתה את אופן המסחר בתעשיית היהלומים. ממסחר פיזי למסחר דיגיטלי ולכן היא הצליחה להפוך בתוך זמן קצר לפלטפורמה המקוונת הגדולה בעולם. כל הרווחים ישמשו לפרויקטים המיטיבים עם ענפי היהלומים והתכשיטים העולמיים. GD נותנת מענה למשבר העולמי בעקבות נגיף הקורונה שאינו מאפשר לקיים כנסים ומסחר בחו"ל. ההסכם עם JA חשוב במיוחד מכיוון שהוא מאפשר סחר ישיר עם אלפי חנויות תכשיטים ברחבי ארה"ב. זהו כלי נוסף בהתמודדות של התעשייה עם המשבר בעולם".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "הנזק המצטבר לתעשיית היהלומים: למעלה משני מיליארד"

  1. ‎אז מה אם הבורסה ליהלומים תקרוס,גם ענף הטקסטיל קרס,ההיפך הוא הנכון,אם ענף היהלומים יקרוס זו תהיה תעודת כבוד למדינת ישראל שהופכת,אם כבר לא הפכה להיות כלכלת שירותים.
    ענפים כגון ענף הטקסטיל והיהלומים מקומם במדינות עולם שלישי שבו כוח העבודה זול,בזמן שמדינת ישראל היתה כזו,היה לזה מקום,היום דברים משתנים,וצריך להתאים למצב,את התמיכה מדינת ישראל צריכה לשמור לענף הטכנולוגיה בכללותו שבו חברה שמבצעת אקזיט, מדינת ישראל מקבלת נתח יפה של שליש בתור מס, אבל מענף היהלומים מדינת ישראל מקבלת קדחת ושם רע,
    מי שנהנה פה אלה חברות שבכלל לא מייצרות בישראל,ועדיין מקבלות הטבות ששום סקטור יצרני במדינת ישראל לא מקבל,וללא שום סיבה מוצדקת הנראית לעין,הגיע הזמן לעצור את הסיפור הזה,ולהפוך דף!!!

כתיבת תגובה