הנחת אבן פינה ל-12 מפעלים חדשים באשקלון

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום בטקס הנחת אבן פינה באשקלון ל-12 מפעלים חדשים שייפתחו באזור התעשייה שבעיר • עם פתיחת המפעלים יתווספו כ-1,000 מקומות עבודה בעיר • משרד הכלכלה והתעשייה אישר הקמה, העתקה והרחבה של 12 מפעלים חדשים באשקלון שישתרעו על פני שטח של 126 דונם, ביניהם מפעל העוגן אלקטרה • מפעלים אלו מתווספים ל-3 מפעלים שאושרו באזור התעשייה באשקלון זה מכבר

מניחים את אבן הפינה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

טקס הנחת אבן פינה התקיים היום באזור התעשייה אשקלון במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ראש העיר אשקלון, תומר גלאם ותעשיינים ויזמים אשר הצטרפו לתוכנית משרד הכלכלה והחליטו להשקיע באזור אשקלון.

מינהל אזורי תעשייה המליץ לרשות מקרקעי ישראל להעניק פטור ממכרז למפעלים אלה, על בסיס החלטה של הנהלת הרשות, לאפשר למפעלים לקבל פטור ממכרז, על בסיס תקנה 3 (28) לתקנות חוק חובת המכרזים. השימוש בתקנה למתן פטור ממכרז לתעשייה נעשה "בנסיבות מיוחדות ונדירות", וזאת על אף שאשקלון איננה נכללת במפת אזור פיתוח א' על פי החוק לעידוד השקעות הון.

משרד הכלכלה והתעשייה ורשות מקרקעי ישראל סברו, כי בשל המצב הביטחוני באשקלון והצורך הדחוף שלה ביצירת מקומות עבודה איכותיים, לאור הסכם הגג ותנופת הבנייה והפיתוח בעיר, ישנן נסיבות המצדיקות הענקת פטור ממכרז על בסיס תקנה זו, בכפוף לאישור ועדת הפטור של רשות מקרקעי ישראל  ושר האוצר.

12 מפעלים הם רק חלק מתנופת התעשייה בעיר אשקלון ומרשימה ארוכה של מפעלים נוספים שהוקמו בעת האחרונה, כאשר הבולטים שבהם הם רב בריח וקרלסברג שייצרו יחדיו למעלה מאלף מקומות עבודה בעיר, עשרות מהן משרות מהנדסים. 3 מפעלים נוספים אשר אושרו לאחרונה באזור התעשייה הדרומי באשקלון, בהם המפעלים א.ס להבה בע"מ, ר.ט.י.מ עוצמה בע"מ, אלמור נכסים.

בין המפעלים החדשים שאושרו והועברו לאישור רשות מקרקעי ישראל: אלקטרה, שדה חקלאות סלקטיבי, שפיר תעשיות ועוד. החברות עוסקות במגוון תחומי התעשייה, ממיזוג אוויר וטכנולוגיות חימום אקלים, דרך מחקר ופיתוח קנאביס, המשך במבני פלדה ומפעלי מתכות וכלה במפעלי ייצור מזון.

מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס: "לתושבי אשקלון, העוטף והדרום מגיע בדיוק את אותו השקט שמגיע גם לתושבי יתר המדינה. אנחנו פועלים להביא לשקט מוחלט, וזה רק בכוח ההרתעה והעוצמה של צה"ל ושירותי הביטחון שלנו שאנחנו כל הזמן שוקדים על שיפור התוכניות שלהם.

"כנראה שהיזמים והיזמות, האזרחים והאזרחיות, והקבלנים וכל מי שבונה כאן, מבינים וחשים את זה, ואני מעריך שגם האויבים שלנו מפנימים הרבה ממה שאני אומר עכשיו, ואם צריך יפנימו עוד".

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "זהו המשך ישיר לתנופת פיתוח התעשייה באשקלון ויצירת מקומות עבודה חדשים. פתיחת מפעלים וחברות, לצד קידום התעשייה והתעסוקה בכל רחבי המדינה, ובפריפריה הדרומית בפרט, הינה משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. לצד פיתוח הקרקע, המשרד דואג למתן מענקים ופועל ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה.

"נמשיך לסייע, לעודד ולתמרץ יזמים ותעשיינים, להשקיע בתעשייה שהיא מכפיל כח, כאשר בנוסף על יצירת תעסוקה והכנסה באופן ישיר, היא מייצרת מעגלי צמיחה ופעילות כלכלית שממריצה את האזור כולו".

ראש העיר אשקלון תומר גלאם: "שנים עשר המפעלים שיגיעו לאשקלון, ישנו את פני התעשייה בעיר לבלי היכר. המפעלים החדשים יהוו מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה המקומית, יביאו איתם בשורה משמעותית בתעסוקה לסוגיה – היי-טק ולואו-טק וישימו את אשקלון על מפת התעשייה הארצית והבינלאומית.

"אני רוצה להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו, שרואה יחד אתנו את החשיבות בקידום העיר אשקלון ופועל למטרה זאת. לשר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, שיזם את הבשורה החשובה והמשמעותית ולכל הגורמים המקצועיים בממשלה העוסקים במלאכה, ולכם, בעלי מפעלים יקרים, תודה שבחרתם בעיר אשקלון, תודה שבחרתם בכוח העבודה שלנו. אני מבטיח לכם שנעשה את הכל כדי לסייע, לקדם ולפתח יחד אתכם את התעשייה באשקלון למחוזות טובים וגדולים יותר".

כתיבת תגובה