הסדר בסכסוך המתמשך מאז המיזוג בין זירוקס ופוג’יפילם

זירוקס משנה את מבנה היחסים עם FUJIFILM ותקבל 2.3 מיליארד דולר בעסקאות קשורות • לאחר סגירת ההסכם, תמחק התביעה של מליארד דולרים העומדת כנגדה

בית זירוקס | צילום: יח"צ

זירוקס הודיעה כי הגיעה להסכם הבנות מחודש עם  FUJIFILM וחברות הבת שברשותה, אשר יאפשרו לפשט ולקבוע מסלול חדש, ליחסים האסטרטגיים של החברות בעתיד.

תנאי ההסכם החדש, כוללים את התנאים הבאים: מכירות 25% מאחזקותיה של זירוקס בחברת הבת המשותפת פוג’י זירוקס ל- FUJIFILM; שינוי תנאי המקור לתוכניות עתידיות אשר יבטיחו את המשכיות אספקת המוצרים של Xerox; מכירת 51% מאחזקותיה של זירוקס ב-FX לXIP-, מיזם יצור משותף בין זירוקס ל-FX, אשר יאפשר לשתי החברות לייצר מוצרים ייחודיים עבור לקוחות XIP מסביב לעולם בתמורה לתמלוגים קבועים; מחיקת תביעת מיליארד הדולר שהוגשה נגד זירוקס, לאחר סיום המיזוג עם FUJIFILM בשנה שעברה.

250/200

“הסכמים אלו מאפסים את מערכת היחסים שלנו עם FUJIFILM ומאפשרים לשתי החברות הזדמנויות צמיחה רחבות במשותף ולחוד”, ציין ג’ון ויסנטין, סגן יו”ר ומנכ”ל זירוקס. “בנוסף, ההסכמים יעניקו ערך משמעותי לבעלי המניות שלנו, תוך התמקדות בשקיפות ללקוחות ועזרה בהאצת התוכנית להפיכה לחברה דיגיטלית ראשונה”.

התמורה הכוללת לזירוקס מהעסקאות, לאחר שקלול המסים, תכלול דיבידנדים שנצברו אך לא שולמו עד למועד הסגירות וצפויים לעמוד על כ -2.3 מיליארד דולר. זירוקס מעוניינת להשתמש בהכנסות אלו כדי להמשיך לעסוק במחקר ופיתוח בנושאי הליבה של התעשייה, להחזיר תשלומים לבעלי המניות ולפרוע את פירעונות החוב שלה בדצמבר 2019, שעומד על 550 מיליון דולר.

ההסכמים אושרו באופן גורף על ידי דירקטוריון זירוקס ואינם מצריכים הצבעה של בעלי המניות. סגירת עסקת המכירה כפופה לקבלת אישור רגולטורי ביפן ובתנאי סגירה מקובלים אחרים וצפויה לצאת לפועל בנובמבר 2019. אולם, אין ערבות לגבי מועד סיום הליך הבדיקה הרגולטורי שעלול לעכב את יישום ההסכמים.

Inner article

זירוקס מתכוונת לספק לבורסה דוחות עדכניים לשנת 2019 לקראת אמצע, סוף חודש דצמבר (2019), המשלבות את השפעת העסקאות (בהנחה שסגירת העסקאות מתרחשת כצפוי).

מידע נוסף הנוגע לעסקאות ייכלל בדו”ח הנוכחי בטופס 8-K שזירוקס מתכוונת להגיש לרשות ניירות ערך (SEC). ברגע שהמסמכים יהיו זמינים ניתן יהיה למצוא אותם באתר של זירוקס ושל ל- SEC.

830/125

כתיבת תגובה