הסוף לחוסר הקליטה הסלולרית בערים החרדיות?

מהלך חדש ירחיב את הכיסוי והקליטה הסלולרית? משרד התקשורת יאפשר לחברות הסלולר להקים אתרים סלולריים בשותפות כדי לתמרץ הקמת אתרים נוספים | יזמים טכנולוגיים פרטיים יוכלו לפרוס אתרים סלולריים מתקדמים על בסיס תשתיות קיימות | הצפי: שיפור הקליטה של רשתות הסלולר ברחבי הארץ

אנטנות סלולריות | אילוסטרציה: שאטרסטוק

משרד התקשורת החליט היום (ג') לתמרץ את חברות הסלולר לקיים שותפות באתרים סלולריים, שתכלול שיתוף במרכיבים הפסיביים של הרשת כגון תורן, מבנה, חשמל, וכוללים שיתוף אנטנות.

כך, יתאפשר לחברות הסלולר לערוך מו"מ משותף מול בעלי נכסים ולהוזיל את תשלומי השכירות המשולמים על אתרי הסלולר. שיתוף זה מייעל באופן משמעותי את הוצאות החברות על פיתוח ותחזוקת הרשת, ומשפר את יכולת ההשקעה בהרחבת הכיסוי והקיבולת של רשתות הסלולר ובהתקדמותן הטכנולוגית. הוזלת תשלומי השכירות תסייע ביכולת של החברות להתחרות הן במחיר והן באיכות השירות כל זאת מבלי לגרוע מחובות הכיסוי המוטלות על החברות ומהחובות לאספקת השירות למנויים. המשרד יעקוב אחר יישומו של ההסכם על מנת לוודא שהחברות יפעלו על פי ההוראות ולא תתקיים פגיעה בשירות למינויים.

250/200 סייד בר + קובייה

בנוסף, שר התקשורת מפרסם היום שימוע על כוונתו לאפשר ליזמים לפרוס אתרים סלולריים מתקדמים על בסיס תשתיות אזרחיות קיימות במודל השכרת תשתית לחברות הסלולר. זאת לאחר שמשרד התקשורת בחן בתקופה האחרונה פניות של אותם גורמים ויזמים טכנולוגיים לפריסת אתרים סלולריים, על בסיס מתקני תשתיות רחוב קיימות כמו לדוגמה עמודי תאורה, עמודי חשמל, שלטים ותחנות אוטובוס ועוד.

חשוב לציין, שחברות הסלולר יוכלו לעשות שימוש באתרי סלולר של גורם אחר אך ורק כתשתית נוספת ולא במקום תשתית הסלולר בהיקף לפיו הן מחויבות ברישיון.

על פי התחזיות של משרד התקשורת, בעשור הקרוב צפוי גידול של פי כ-50 בצריכת הנתונים והיישומים מתקדמים שיהפכו לנפוצים יותר, כגון יישומי AR ו-VR, בינה מלאכותית (AI) ועוד, אשר יגדילו באופן משמעותי את צריכת הנתונים, ככל הנראה הרבה מעבר לתחזית זו.

לאור הביקוש והצרכים הגוברים, המשרד שוקל להותיר לחברות הסלולר לעשות שימוש במרכיבים שהוקמו על ידי היזמים.

 

תשתיות תקשורת סלולרית חיוניות להתפתחות הכלכלה והתעשייה הישראלית. תקשורת סלולרית מאפשרת חיבוריות וזמינות גבוהה של לקוחות בפריסה נרחבת, מרחיבה אפשרויות תעסוקה ולימודים ומהווה מנוע צמיחה למשק. מהלכים אלו יביאו לשיפור והרחבת הקליטה הסלולרית בטכנולוגיות המתקדמות, בכל רחבי הארץ, תוך ניצול מיטבי של תדרי הדור ה-5.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "הסוף לחוסר הקליטה הסלולרית בערים החרדיות?"

  1. כמה שנים יקח התהליך הזה?

כתיבת תגובה