הסטארטאפ החרדי 'אלמנטור' גייס 15 מיליון דולרים

חברת אלמנטור לה יש טכנולוגיות לבניית ועיצוב אתרים ומעסיקה כ-130 עובדים, הודיעה על גיוס 15 מילוני דולרים • ההשקעה מגיעה מקרן לייטספיד – אחת מקרנות ההשקעות הטובות בעולם – שפנתה מיוזמתה לכניסה להשקעה בחברה

יוני מציג את אלמנטור בפני משקיעים בתחילת הדרך | צילום: משה פרידמן

חברת אלמנטור הישראלית של שני יזמי היי טק חרדים, הודיעה על גיוס של 15 מיליון דולר מקרן לייטספיד, שנוסף לגיוס סיד של 850 אלף דולר, כדי להתחרות ב-Wix הישראלית על בוני האתרים המקצועיים. Wix התמקדה מיום הקמתה, במערכת לבניית אתרים בקלות בלבד. לפני כשנתיים השיקו ב-Wix את Wix Code, שפונה לקהל מקצועי ואלמנטור לא מתכוונת לוותר כלל.

על פי האתר של חברת 'אלמנטור', כ-3 מיליון בוני אתרים בעולם, משתמשים במערכת שפיתחו, כדי לבנות אתרי וורדפרס במהירות ובקלות. אלמנטור כיום, הוא אחד מהתוספים הפופולאריים של וורדפרס.

250/200 סייד בר + קובייה

בדיווח ב'גלובס' הוסבר, כי המודל העסקי של אלמנטור, שהוקמה על-ידי יוני לוקסנברג ואריאל קליקשטיין, הוא Freemium. כלומר מוצר שניתן להשתמש בו בחינם, בדומה לזה של Wix. לעומת זאת, השימוש בפיצ'רים מתקדמים מחייב תשלום. הם מסבירים כי הגבול אצלם עובר, בין שימוש פרטי לשימוש מקצועי. מכיוון שהם פונים בעיקר לקהל מקצועי, סביר להניח כי חלק גדול מהמשתמשים משלם.

הם מציינים כי יש להם מאות אלפי לקוחות משלמים וכי בשלוש השנים האחרונות, ברציפות, הם הכפילו את כל המטריקות. "אין שבוע שאנחנו לא מוסיפים פיצ'ר. קרוב ל70% מהפיצ'רים שאנחנו מוציאים, מבוסס על בקשות של המשתמשים".

השניים החלו לעבוד ביחד לפני כעשר שנים, בנו ביחד מאות אתרי אינטרנט – לוקסנברג כמעצב וקליקשטיין כמפתח והרגישו שיש צורך לפתח משהו חדש. ב-2013 הם השיקו גרסה ראשונה של המוצר, ב-2014 השיקו גרסה שנייה, ולאחר שנתיים נוספות השלימו את הפיתוח של הגרסה השלישית. עד אז הם התקיימו מבניית האתרים, וב-2016 החליטו להקים את החברה.

היום מעסיקה אלמנטור קרוב ל-130 עובדים, מתוכם כ-90 ברמת גן. שאר העובדים מפוזרים ברחבי העולם, כחלק מצוותי תמיכה. לפני כמה חודשים גייסה אלמנטור את כפיר ביטון, לטיפול בחוויית הלקוח ביצירת הקשר עם החברה.

Inner article

החברה הגיעה לרווחיות כמה חודשים לאחר הקמתה ועד היום היא רווחית, כותב עמרי זרחוביץ' ב'גלובס' כשהוא מצטט את לוקנסבורג: "אנחנו נותנים מענה במיידי, ולכן המשתמש שולף את כרטיס האשראי. קיבלנו במהלך הזמן הרבה פניות. כל הזמן חשבנו שאנחנו לא צריכים את זה ולמה אנחנו צריכים כאב ראש של קרנות הון סיכון.

"אבל אז היה שלב שהסתכלנו פנימה וניסינו לחשוב איך אנחנו עושים את המקפצה הבאה, והבנו שזה לא רק עניין של כסף. ואז הייתה פנייה מטל (מורגנשטרן מלייטספיד), והייתה כימיה מטורפת, והבנו שיש להם הרבה איך לעזור לנו – לבנות את החברה, מטריקות, כוח-אדם".

משה פרידמן מ'קמא-טק' – שם התחילו היזמים את דרכם במחזור הראשון – מספר כי יוני ואריאל, קיבלו מענק של יציאה לדרך, מפרופ׳ אמנון שעשוע מייסד מובילאיי. מאוחר יותר, בצעד מעורר השראה, יוני החזיר לאמנון את המענק, באירוע של קמא-טק שנערך בחנוכה האחרון, ואמר לו ״ברוך השם הסטארטאפ מצליח ואני מחזיר לך את המענק כדי שתוכל להעניק אותו הלאה ליזמים הבאים אחרינו שצריכים את זה״.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה