הסכם ההדדיות נחתם: עד כמה קרובה ישראל לפטור מויזה לארה"ב?

 הפטור מאשרת כניסה לארצות הברית: ישראל וארה״ב חתמו על הסכם הדדיות שיאפשר הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מויזה | ראש המל"ל צחי הנגבי: "זהו ציון דרך רב חשיבות, המקרב אותנו לעמידה מלאה בתנאים של ממשלת ארה"ב בנוגע למועמדות לתכנית הפטור" | שר החוץ: "אנחנו נמצאים בישורת האחרונה וההסכם עליו חתמו היום שגרירי ישראל וארה״ב מקדם אותנו אל היעד"

צחי הנגבי (ארכיון). צילום: יונתן סינדל | פלאש 90

צעד חשוב נוסף בדרך לפטור מוויזה לארה"ב. ישראל וארה״ב חתמו היום על הסכם הדדיות שיאפשר הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מויזה. משרד החוץ נערך ליישום הסכם הפטור מוויזה לישראלים.

בימים האחרונים קיים משרד החוץ בשיתוף גורמים מרשות האוכלוסין וההגירה, תדרוך לקונסולים בנציגויות הישראליות בארה"ב על הסכם ההדדיות והשפעתו על הפעילות הקונסולרית בצפון אמריקה.

שר החוץ אלי כהן: "החתימה על הסכם ההדדיות בין ישראל לארה״ב, היא צעד חשוב ומשמעותי לקראת הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מויזה לארצות הברית. מכניסתי לתפקיד שר החוץ פעל משרד החוץ על מנת לקדם את ההצטרפות הישראלית לתוכנית הפטור מויזות. אנחנו נמצאים בישורת האחרונה וההסכם עליו חתמו היום שגרירי ישראל וארה״ב מקדם אותנו אל היעד אותו הצבתי: לסיים את התהליך עד סוף אוקטובר השנה. אני רוצה לברך את אנשי משרד החוץ הפועלים בארץ ובעולם, בשיתוף כל הגורמים במערכת הישראלית, על מנת להביא לאזרחי ישראל את ההישג החשוב הזה".

היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל צחי הנגבי אמר, כי "היום מדינת ישראל התקדמה צעד משמעותי נוסף במסגרת מועמדותה לתכנית הפטור מאשרת כניסה לארצות הברית

"יישום הנוהל מחזק את הקשרים הבלתי ניתנים לערעור בין שתי המדינות ותורם במישרין לביטחון ישראל.

"זהו ציון דרך רב חשיבות, המקרב אותנו לעמידה מלאה בתנאים של ממשלת ארה"ב בנוגע למועמדות לתכנית הפטור. הישג זה הוא פרי עבודה מקצועית מסורה ונמרצת של גורמים רבים במערכת הציבורית הישראלית והאמריקאית, ובראשם שגריר ארה"ב בישראל טום ניידס, שעבדו יד ביד לאורך חודשים ארוכים למען השלמתו המוצלחת", אמר הנגבי.

2 תגובות ל: "הסכם ההדדיות נחתם: עד כמה קרובה ישראל לפטור מויזה לארה"ב?"

  1. מדובר בבכיה לדורות וכניעה מבישה לאמריקאים המטומטמים.

    כי הפטור מויזה מגיע יחד עם החובה לפטור מבדיקה גם פלאשטנים אמריקאים וזו צרה צרורה.

    אבל כמובן שהרוב השליט המדינה(ברוני השמאל כידוע) לוחצים כי הם צריכים לטוס במיידי לארהב ולא רואים ממטר את ישראל השניה

  2. מתי החוק יכנס לפועל ויהיה לי אפשרי לטוס?

כתיבת תגובה