הסתיימה חקירת מפקח הבריאות שלקח שוחד

המפקח החשוד, דמיאן גלפרין, קיבל כספי שוחד וטובות הנאה שוות כסף בסכומים של מאות אלפי שקלים מבעלי עסקים באזור גוש דן בתמורה להטבות בניגוד לחוק

שוחד | צילום אילוסטרציה: AVN Photo Lab, שטארסטוק

משטרת ישראל הודיעה אתמול (א’) כי סיימה את החקירה בעניינו של דמיאן גלפרין, מפקח מטעם משרד הבריאות במחוז מרכז. במסגרת החקירה שהתנהלה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל”כ) בלהב 433 ולוותה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב נחקרו עשרות מעורבים, חלקם באזהרה.

דמיאן גלפרין שנחקר גם הוא תחת אזהרה נחשד בביצוע עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית. מדובר בחקירה נוספת המתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית בניסיון למגרה מן העולם.

על פי הודעת המשטרה, החשוד דמיאן גלפרין, קיבל כספי שוחד וטובות הנאה שוות כסף בסכומים של מאות אלפי שקלים מבעלי עסקים שונים הפועלים באזור גוש דן ובתמורה היטיב עמם בניגוד לחוק כשהוא פועל לקידום תועלתם האישית במתן אישורים ומידע פנימי שסייעו בהתנהלותם העסקית תוך ניסיון לפגוע כלכלית במי שלא לקח חלק בתשלומי השוחד.

משטרת ישראל הדגישה בהודעה כי תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, והיא תמשיך לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים. התיק יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

נציין כי בחודש ינואר השנה התפרסם מדד השחיתות העולמית ומדינת ישראל קיבלה את המקום ה-34, עם ניקוד של 61 מתוך 100, לתפארת מדינת ישראל.

לפני ישראל נמצאות ברשימה: דנמרק (מקום ראשון), עם ניקוד של 88 מתוך 100, ניו זילנד, פינלנד, סינגפור, שוודיה ושווייץ, עם ניקוד של 85 מתוך מאה. אחריהן המדינות נורבגיה, הולנד, קנדה ולוקסמבורג. גם מדינות כמו גרמניה ובריטניה, אוסטרליה, אוסטריה והונג קונג, ארה”ב ואפילו איחוד האמירויות, צ’ילה, פורטוגל טייוואן וקטאר – נמצאות מעל ישראל ברשימה.

Inner article

טוב אפוא שמשטרת ישראל מנסה ללחום בשחיתות הציבורית, אלא שכדאי לזכור שעל פי המדד מדובר בטיפה מן הים הגדול וכי למשטרת ישראל ממתינה עוד עבודה רבה בתחום.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה