העוקץ הצרפתי: דוא”ל מאחד מהמנהלים, טלפון מ’עורך הדין’

כך פעל העוקץ של שני אזרחי ישראל וצרפת שעתה מבוקשים להסגרה ע”י ממשלת צרפת במחלקת האינטרפול של משטרת ישראל • עובדי החשבות והכספים היו מקבלים דוא”ל (מזוייף) מאחד ממנהלי החברה, עורך הדין המתחזה היה מתקשר, וההעברה הייתה מתבצעת • גם אנשים פרטיים נפלו קרבן למעשה ההונאה

הונאה | צילום: Svetlana Lukienko, שאטרסטוק

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה ביקשה היום (ב’) מבית משפט השלום בירושלים להורות על מעצרם הזמני של שני אזרחי ישראל וצרפת – פבריס אברהם בניני ויאן משה זואגי – וזאת לבקשת ממשלת צרפת, אשר עתידה להגיש בקשה להסגרתם אליה.

השניים נעצרו לפני כשבוע וחצי על ידי משטרת ישראל (היחידה לאכיפה כלכלית, יאל”כ), נוכח מידע שהתקבל ממשטרת צרפת, בחשד לעבירות מרמה וניסיונות מרמה חמורות, כלפי חברות מסחריות ויחידים בצרפת, באמצעות הדוא”ל והטלפון.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

על פי הראיות שנאספו נגד השניים בצרפת ובישראל, השניים פעלו תקופה ממושכת, וביתר שאת בחודשיים האחרונים – בחסות משבר הקורונה, כדי להונות חברות צרפתיות ולקבל מהן במרמה סכומי כסף גדולים לחשבונות בנק ברחבי אירופה.

על פי בקשת המעצר הזמני שהוגשה ע”י רשויות צרפת, פעלו השניים בדפוס פעולה קבוע, לפיו יצרו קשר עם עובדים בהנהלת החשבונות של חברות מסחריות באמצעות הודעת דוא”ל שנשלחה מכתובת הנחזית להיות של מנהלי החברה, על מנת ליידע כי העובד צפוי לקבל שיחת טלפון מעורך דינה של החברה; מיד אחר כך – התקשרו אל העובדים ממספר טלפון הנחזה להיות מקומי והתחזו לעורך הדין שביקש את שיתוף הפעולה של העובד עם ההנהלה בהעברת תשלום לביצוע עסקאות שעדיין אין לתת להן פומבי.

לבד מכך, הונו השניים גם אנשים פרטיים, שאותם פיתו להשקיע את כספם בפרויקטים כוזבים של מחקר רפואי, זהב ועסקי נדל”ן באירופה.

870/135 ליינר ארטקל

כן נאספו ראיות המעידות על הלבנת ההון שהושג בדרכים אלה.

בתיק מטפלת עו”ד תם כהן מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, משטרת ישראל באמצעות מדור אינטרפול והפעלה חו״ל בחטיבת המודיעין והיחידה לאכיפה כלכלית בלהב 433.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה