העם פושט על הגולן: רמת טראמפ, הבקשה הרשמית

עולים לטייל ברמת הגולן? חפשו את היישוב החדש על שם הנשיא האמריקני • יש הפתעות בחיים: המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה בשבוע שעבר את הקמת היישוב רמת טראמפ, בתוך 90 יום מהכרזת הממשלה

רמת טראמפ | צילום מסך מאתר המועצה האזורית גולן

היום זה מתחיל. עשרות אלפי מטיילים חרדים פושטים על ערי הצפון ורמת הגולן במטרה לאסוף קצת כוח לשנת הלימודים הבאה.

אלפים מבין כל הבאים יחפשו ללא כל ספק את אתר התיירות החדש – אתר, כי יישוב הנופשים לא ממש ימצאו שם – על שם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. זהו המקום בו החליטה הממשלה תחת השמש הקופחת על הקמת יישוב חדש ברמת הגולן שייקרא 'רמת טראמפ' כמחווה לנשיא המהפכני שתומך בישראל בכל כוחו.

ואם חשבנו שמדובר בהכרזה טקסית ותו לא, מתברר שטעינו. שימו לב, בהצעת ההחלטה שהוגשה לשרי הממשלה נכתב כי "משרד הבינוי והשיכון יקדם עבודת מטה מקצועית אשר תוגש ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה בתוך 90 יום, לצורך גיבוש המלצתה של המועצה הארצית בדבר הקמת יישוב חדש". בהצעה גם התבקש משרד האוצר להכין התייחסות להיבט הכלכלי-תקציבי שכרוך בהקמת היישוב.

והנה, במדינת ישראל יודעים להזיז דברים במהירות, בפרט אם הבולדוזר שיושב ליד ההגה נושא את השם בנימין נתניהו. עוד בטרם חלפו 90 יום ובדיוק כמו אריאל שרון בימיו הטובים שדפק על מכסי המנועים ויישובים קמו מתוך החול והשממה, אושרה בסוף השבוע במועצה הארצית לתכנון ובנייה הקמת ישוב חדש בשם 'רמת טראמפ'.

מטרת הדיון של המועצה הארצית לתכנון ובנייה היה דיון בהמלצת הולנת"ע (ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים) לפי נוהל הקמת ישובים חדשים. 

בדיון הוחלט כי לאחר שהוצג בפני המועצה הארצית התזכיר להקמת היישוב החדש רמת טראמפ, שבתחום המועצה האזורית גולן בהתאם להחלטת הממשלה מס' 4607, ולאחר ששמעה את המוזמנים וקיימה דיון בנושא כמתחייב מנוהל המועצה הארצית לעניין המלצתה בכל הנוגע להקמת ישובים חדשים ובהתאם להנחיית היועמ"ש, מחליטה הוועדה להמליץ לממשלה על הקמתו של היישוב החדש 'רמת טראמפ'.

הוועדה גם פירטה את הנימוקים להחלטה וקבעה כי הישוב החדש מוצע בשטח המיועד לבינוי ברמה המקומית ובשטח המיועד לפיתוח ברמה המחוזית ולכן לא מדובר באיתור חדש בשטח פתוח.

 

הישוב החדש אינו מוצע בשטח בעל רגישות נופית סביבתית גבוהה ואין בו משום פגיעה ברצף שטחים פתוחים. היישוב מוצע בחלקה הצפוני של מועצה אזורית גולן, בסמוך לקלע אלון ובסמיכות לרשת דרכים ותשתיות נוספות, מה שעשוי להפחית את עלויות ההקמה והפיתוח.

ובנוסף הישוב המוצע נועד לתרום לביסוס וחיזוק המרחב הצפוני של מועצה אזורית גולן על ידי יצירת ספי כניסה למגוון רחב של שירותי קהילה אזוריים.

לאור כל האמור לעיל – ולאור החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו – אושר הקמתו של יישוב קהילתי חדש ברמת הגולן בשם 'רמת טראמפ', אשר יפעל במסגרת המוניציפלית של המועצה האיזורית גולן.

אז חפשו במפה את קלע, ותמצאו את השלט האגדי המוביל אל היישוב, שאולי בשנה הבאה כבר תראו את ניצניו.

4 תגובות ל: "העם פושט על הגולן: רמת טראמפ, הבקשה הרשמית"

 1. איזה קישקוש. הישוב כבר קיים וקוראים לו ברוכים. ישוב של המועצה האזורית גולן.
  מה שעשו שינוי את השם.
  נכון היישוב ממש ממש קטן אולי 10 משפחות.
  עד כה היה ישוב ממש ממש מוזנח ולא מטופל .

 2. אנחנו ביררנו לפני כמה חודשים, אמרו שיקח שנתיים לפחות.
  נשמע שזה הולך לקרות אפילו קודם..

 3. היכן הבניה ?

 4. מדוע ביבי לא נותן הוראה לבנות ? אה נכון חשבתם שביבי ימני ? חחחחח

כתיבת תגובה