הערב בחצות: שיא של 7 שנים במחירי הדלק

רוצו לתדלק לפני חצות הלילה: הדלק יתייקר ב-5.3% | המשמעות המעשית: עוד 34 אגורות לליטר כשבכך מזנק מחיר הבנזין לשיא של 7 שנים: 6.71 שקלים לליטר | בשירות מלא תשלמו 6.92 לליטר בנזין, תוספת של 21 אגורות

תחנת דלק | צילום אילוסטרציה: אורי לנז, פלאש 90

עליית המחירים בענף המזון מגיעה גם לתחנות הדלק: אחרי שהוזל לפני חודש באגורה ולפני חודשיים ב-24 אגורות – עומד להירשם שיא של 7 שנים במחיר בנזין 95 אוקטן – שיזנק בבת אחת ב-5.3% (34 אג’).

העלייה תחול הערב בחצות הלילה שבין שני לשלישי, ולאחריה, מחיר ליטר בנזין יעמוד על 6.71 ש”ח, ו-6.92 ש”ח בשירות מלא הכולל תוספת של 21 אגורות לליטר.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת לא יעלה על 5.74 ש”ח לליטר, עלייה של 29 אגורות מחודש קודם. כמו כן, באילת, תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות לליטר.

מחיר הדלק מגיע עתה לרמות של דצמבר 2014. הסיבה לעליית המחיר נעוצה בין היתר מצמצום תעשיית הדלקים שהחלה ב-2020 בשל משבר הקורונה. אז גם עמד מחיר הבנזין על 4.79 ש”ח לליטר. אך עתה, המשבר נגמר ויש פרשנים שמעריכים כי אם עליית המחיר לא תיבלם או שהמסים לא יורדו, נגיע גם לרמות המחיר הגבוהות ביותר בישראל, בספטמבר 2012, אז עמד ליטר בנזין על 8.25 ש”ח.

“מחירי הנפט בשווקים הבינלאומיים עולים באופן רצוף כבר 6 שבועות. הסיבה המרכזית לעליות הינה חזרה לתפקוד כמעט מלא של משקים רבים במדינות שונות בעולם, ולעומת זאת חזרה איטית יותר של אסדות הפקה ברחבי העולם. בנוסף לפער המצומצם בין ביקוש להיצע, המתיחות בגבול רוסיה-אוקראינה מייצרת חששות למקורות אנרגיה ומכאן לעליית מחירים. עלייה קלה בשער החליפין של הדולר תרמה אף היא להתייקרות”, אמר חן בר יוסף, מנהל מינהל הדלק במשרד האנרגיה.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "הערב בחצות: שיא של 7 שנים במחירי הדלק"

  1. זהו, אני חוזר לסוס והעגלה…

כתיבת תגובה