העתיד כבר כאן | הושק פיילוט משלוחי רחפנים בחופי תל אביב

חברת SkylinX, מזירת החדשנות סיטיזון בפארק עתידים ת"א, מקיימת פיילוט ראשון מסוגו בשיתוף עיריית תל אביב- יפו, להקמת תשתית רב שימושית מנמל יפו לרידינג באמצעות רחפנים, כחלק מקידום פתרונות לעיר חכמה | ראש עיריית תל אביב: "אנחנו עושים זאת בצורה מבוקרת על מנת לאמוד את היכולת וגם למצוא את האיזון הנכון בנתיבי האוויר העירוניים פתוחים וחופשיים"

רחפן סקיילינקס לסיטיזון פארק עתידים תל אביב | צילום: טאליס קלארק

אם תקפצו לחוף הים של תל אביב בימים אלה ותביטו לשמיים, יכול להיות שתרגישו בסרט עתידני, כשרחפן הנושא מטען עם משלוח של קפסולות קפה, מזון או ציוד רפואי יחלוף מעל לראשכם. מעבר למשלוחים המסחריים, לפיילוט מהסוג הזה יש חשיבות עצומה ביצירת תשתית רב שימושית שיכולה לסייע לעירייה לנטר כל אירוע חריג שנמצא בסביבת הקו.

חברת SkylinX, היא אחת מחברות הסטארט אפ שזכו להשתתף ב'תכנית סיטיזון', מעבדת החדשנות ושדה הניסוי שפארק עתידים תל אביב הקים בשיתוף העירייה ואונ' תל אביב, במטרה לקדם פתרונות לעיר חכמה.  SkylinX שמה לה כאתגר לפתח ולתפעל שדות תעופה לרחפנים מסוגים שונים במרחב האורבני, ובימים אלה מבצעת החברה פיילוט ראשון בשמי תל אביב- יפו של טיסות רחפנים המיועדות לייעל משימות לוגיסטיקה בעיר.

הפיילוט, שכולל פתיחת נתיב אווירי חדש לטיסת רחפנים לאורך קו החוף, יוצר לראשונה חיבור ישיר בין אזור רידינג בצפון, לנמל יפו בדרום. יחד עם SkylinX, תפעל גם AirwayZ האחראית על מערכת ההפעלה ששולטת ברחפנים וחברת Flytech IL שתתפעל את הרחפנים בנתיב.

בנוסף לכך, החברה משתפת פעולה עם חברת Flying Cargo שהיא חברה לוגיסטית מובילה וחברת Gett Delivery שמסייעות בחיבור השירות החדש ללקוחות קצה.

גופים מסחריים נוספים שבוחנים להשתמש בתשתיות מסוג זה למטרות מסחריות, הינן חברת Nespresso ישראל, צ.מ.ל. מדיקל ובית החולים אסותא. אורכו של הפיילוט חצי שנה והוא צפוי להתרחב לאזורים נוספים בעיר.

ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי בירך על המהלך ואמר: "העתיד כבר כאן. אנחנו מתחילים בעיר תל אביב-יפו פיילוט שיבדוק בצורה מדודה ונכונה את היכולת בשימוש ברחפנים בצורה מסחרית במרחב העירוני. אנחנו עושים זאת בצורה מבוקרת על מנת לאמוד את היכולת וגם למצוא את האיזון הנכון בנתיבי האוויר העירוניים פתוחים וחופשיים. רק לאחר תקופת המבחן נבחן את הממצאים בשיתוף כל גורמי המקצוע ונבדוק כיצד להמשיך קדימה בנושא. אני מברך את כל השותפים למהלך".

Inner article

שגיא ניב, מנכ"ל פארק עתידים תל אביב הסביר: "חברת סקיילינקס היא בדיוק מסוג ההצלחות שאנו גאים לייצר בסיטיזון, חממת הסטארט אפים בפארק עתידים תל אביב. המיקום בלב העשייה החדשנית בסביבה טכנולוגית עם ערך מוסף גדול, בשילוב עם הערכים הנכונים, תמיכה בפיתוח העסקי, יחד עם סביבה תומכת ונכונה בשיתוף מתמשך ואיכותי עם האוניברסיטה ועיריית תל אביב, כל אלה מייצרים בסופו של דבר את היכולת להוציא אל הפועל מיזמים חדשניים פורצי דרך".

גבי קמינסקי, מנהל הסיטיזון, פארק עתידים תל אביב הוסיף: "בחרנו את SkylinX לתכנית סיטיזון, על מנת לבחון את התפיסה לפיה כדאי שהעיר תספק תשתית סטנדרטית לרחפנים, כפי שהיא מספקת כבישים, רמזורים ושבילי אופניים לתחבורה קרקעית, ובעיקר על מנת להבין כיצד להתוות את אופן הפעלת הרחפנים הרצוי בעיר לא רק בהיבטי בטיחות, אלא גם תוך בחינת נושאים כגון רעש, פרטיות ושמירה על החי והסביבה. באופן זה, נוכל להיות מוכנים עם הרגולציה העירונית הנדרשת כאשר מפעילות הרחפנים יקבלו היתרים לפעול מטעם רשות התעופה האזרחית, ולא רק להגיב בדיעבד לאחר שהמצב בשטח כבר התקבע. זו המשמעות של הובלה ופרואקטיביות מצידה של העיר".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה