הפיצוי הבא לאזרחים? דרישה: פטור מארנונה לתושבים

תושבי הפריפריה במצוקה וזקוקים נואשות להקלה בארנונה, כתב יו”ר מועצת הגליל וראש העיר עכו, שמעון לנקרי לשר אריה דרעי המחזיק בתיק הפנים – ויחזיק בו גם בממשלה הבאה, ככל הנראה • האם בכובעו כשר הפריפריה, יורה דרעי על הסרת החיוב בארנונה לכל מי שנחשב פריפריה חברתית? • ואיפה ראשי הערים החרדיות?

דרעי חותם על תקנות הארנונה | צילום: ארכיון

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי המכהן כיו”ר מועצת הגליל פנה אתמול (א) לשר הפנים, אריה דרעי וביקש ממנו לאשר – לאור משבר הקורונה – פטור מארנונה למגורים לחודשים מרץ עד מאי לתושבים בפריפריה שנפגעו מהמשבר.

לנקרי ציין בפנייתו כי הסיוע לתושבים הוא צורך חיוני וקיומי עבורם. “רק באמצעות חבל הצלה זה נוכל לסייע לתושבי הפריפריה לחזור באמת לשגרה”, ציין לנקרי.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

עוד כתב לנקרי, כי עקב מגפת הקורונה נכפתה על תושבי מדינת ישראל מציאות חדשה, שבגינה נאלצו משפחות רבות ולעיתים אף שני בני הזוג לצאת לחופשה ללא תשלום, ובמקרים אחרים אף איבדו את מקור ההכנסה היחיד שלהם ופוטרו מעבודתם.

“כפי שפעלת באחריות וברגישות ודאגת ל-25 אחוז הנחה לבעלי העסקים, אנו מצפים מכבוד השר להוביל מהלך חשוב בממשלה ולהושיט עזרה מיידית לתושבי הפריפריה”, כתב לנקרי לשר.

“אני תקווה, שאותן משפחות יוכלו לשוב במהרה למקום עבודתם ובעזרת הסיוע הממשלתי יצליחו להתאושש מהמצב הקשה”, הוסיף לנקרי.

הפנייה לשר הפנים

נזכיר, כי השר אריה דרעי – שעתיד, לכאורה, גם בקונסטלציה הפוליטית הקרובה להחזיק בתיק הפריפריה – הוא הראשון שיצק למשרדו את המונח ‘פריפריה חברתית’. משכך, קשה להבין מדוע מראשי הערים החרדיות לא קמה קריאה דומה, כמי שעומדים בראשות ערים הנחשבות בחלקן הגדול ‘פריפריה חברתית’.

האם ירים אבי השקופים ויו”ר תנועת ש”ס שרצה על הטיקט החברתי, אריה דרעי את הכפפה, או שחגיגות ההטבה לאזרחים הסתיימו? אין לדעת.

מה שבטוח הוא שראשי הערים החרדיות, שותקים. איש מהם לא פצה פה בבקשה למתן הנחה או פטור מתשלום לתושביו. מעניין מאוד מדוע.

לבקש, מלמדים תדיר העסקנים המבוגרים את הדורות הבאים אחריהם, תמיד אפשר. מקסימום תקבל.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה