הפיקוח יתהדק: חב’ התקשורת ידווחו על תקלות נרחבות

ועדת הכלכלה אישרה: חברות התקשורת יחויבו לדווח למשרד התקשורת במקרה של תקלות נרחבות • הח”כים וגורמי הפיקוח הטכנולוגי במשרד התקשורת ייחדו דיון לנושא תקלות התקשורת בישראל, ובפרט באזור הצפון • הציבור נקרא להתלונן בפני ועדת המשנה לצרכנות ובפני משרד התקשורת על תקלות שירות

לוויני תקשורת shutterstock

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח”כ יעקב מרגי, אישרה היום את בקשת משרד התקשורת לתקן את התקנות העוסקות בחובת של בעל רישיון לדווח למשרד על קרות אירוע מיוחד.

לפי התיקון שאושר, בעלי הרישיון יחויבו, במקרה של אירוע מיוחד, לדווח עליו למשרד התקשורת, סמוך ככל הניתן לאחר שנודע להם עליו.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

לפי ההצעה, הדיווח יכלול מידע על האירוע המיוחד, ובכלל זה השירות שנפגע, מספר המנויים שנפגעו ומשך הזמן המוערך לטיפול בו. עוד נקבע כי הדיווח הראשוני יבוצע בהקדם האפשרי, יום לאחר האירוע יימסר דיווח נוסף ולאחר שלושה ימים יימסר דוח סופי.

היועצת המשפטית של משרד התקשורת, עו”ד דנה נויפלד, הסבירה את הבקשה לתיקון התקנות ואמרה כי מדובר בביטול הוראות פיקוח משנת 1986, שאינן רלוונטיות והוראות שנקבעו בחקיקה ראשית ב-2012. לצד זאת מבקש המשרד תיקון שיחייב את חברות התקשורת המספקות שירותים בינלאומיים, שירותי טלפוניה, סלולר ואינטרנט, לדווח על קרות אירוע מיוחד שפוגע בשירות ללקוחות.

במהלך הדיון ביקש היו”ר מרגי התייחס לחשיבות הגדולה של שירותי התקשורת, במיוחד בתקופת הקורונה, וביקש לדעת האם תקלות שפוגעות בחלקים נרחבים באוכלוסייה הן דבר שבשגרה.

מנהל תחום הפיקוח הטכנולוגי במשרד התקשורת, רוני חורי, הסביר כי הדיווח תלוי בהיקף הנפגעים וגודל האירוע. לדבריו, אם מספר הנפגעים הוא קטן את אין חובה לדווח, אבל אם הפגיעה משמעותית יותר אז יש חובת דיווח. הוא הוסיף, כי הדיווח מאפשר למשרד להיערך למתן פתרונות ומענה לציבור.

870/135 ליינר ארטקל 2

ח”כ אימאן חטיב יאסין התייחסה לטענות על שיבושי בתקשורת בנצרת ובצפון. “אפילו בתשתית בזק, שאמורה להיות הכי יציבה, יש ניתוקים. אנשים משלמים על מהירות גבוהה אבל לא מקבלים שירות”, אמרה.

חורי התייחס לכך ואמר כי לאחר השריפה בצפון ערך בדיקה ונענה כי לא נפגעו תשתיות בזק והוט, באשר לשאר התקלות הוא קרא לחברת הכנסת חטיב יאסין ולציבור להתלונן לגביהם, כדי שתיעשה בדיקה.

ח”כ חטיב יאסין הגיבה כי התייאשה מפניות לחברות התקשורת, וביקשה לפעול כדי שהציבור יקבל מענה. ח”כ מרגי הגיב ואמר כי לשם כך קמה ועדת המשנה לצרכנות.

כאמור, בתום הדיון אושרו התקנות פה אחד, בתמיכת היו”ר מרגי, ח”כ חטיב יאסין, ח”כ אנטאנס שחאדה, ח”כ יבגני סובה וח”כ קרן ברק.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה