'הפניקס' תמזג אליה את 'הלמן אלדובי' ב-275 מיליון

דירקטוריון בית ההשקעות הלמן אלדובי אישר את הצעת חברת הביטוח הפניקס לרכוש את בית ההשקעות ב-275 מיליון שקלים • המחיר משקף 16.5% מעל שווי השוק • העסקה -שתארך ככל הנראה משך של עד כחצי שנה – תובא לאישור בעלי המניות והרגולטורים

רמי דרור מנכ''ל הלמן אלדובי ויו''ר דירקטוריון בית ההשקעות אורי אלדובי | צילום: יח"צ

בית ההשקעות הלמן אלדובי דיווח לבורסה כי חתם על הסכם למיזוג עם חברת הביטוח 'הפניקס'. עסקת המיזוג כוללת את מכירת כל המניות של 'הלמן אלדובי' ב-275 מיליון שקלים.

לפי ניתוח של 'כלכליסט' ו'ביזפורטל' מדובר בכ-16.5% מעל שווי השוק הנוכחי של בית ההשקעות. עוד צויין כי העסקה כפופה לאישור בעלי המניות והשלמתה כפופה לקבלת אישורים רגולטוריים. כמו כן, במידה והעסקה תושלם, בית ההשקעות יימחק מהמסחר בבורסה ויהפוך לחברה פרטית.

רמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי אמר כי "בשנת 2017 הפך הלמן אלדובי בית ההשקעות לחברה ציבורית, ומאז ביצענו שורה של מהלכי השקעה במנועי צמיחה אסטרטגים אשר הביאו לצמיחה מואצת בכל תחומי הפעילות שבאו לידי ביטוי בין השאר בגיוס של למעלה מ-180 אלף לקוחות לפנסיית ברירת המחדל וגידול משמעותי בהכנסות ובשורת הרווח. עובדה זו הפכה את בית ההשקעות ליעד אטרקטיבי לרכישה, הליך שהגיע לשיאו בחודשים האחרונים כאשר המחיר הנוכחי משקף קרוב להכפלת שווי בית ההשקעות מאז הפך לציבורי. על כך מגיעה תודה מיוחדת לצוות העובדים והמנהלים של בית ההשקעות על תרומתם הקריטית לעשיה ולהצלחה".

'כלכליסט' דיווח כי סוכם עוד, כי היו"ר אורי אלדובי והמנכ"ל רמי דרור יוגדרו כיועצים לתקופה של שנתיים וחצי, ויקבלו בתמורה שכר של 75 אלף שקל בחודש כל אחד – כלומר, 2.25 מיליון שקל סה"כ לכל אחד מהם. השניים מתחייבים בתמורה שלא להתחרות בתחום הגמל והפנסיה לתקופה של 5 שנים.

בסוף שנת 2019 העסיק בית ההשקעות 'הלמן אלדובי' 276 עובדים, ובבית ההשקעות הדגישו כי "על פי מתווה המיזוג, מרבית עובדי בית ההשקעות ימשיכו בעבודתם גם לאחר המעבר להפניקס".

עוד נאמר בדיווח כי "עסקת המיזוג עם הפניקס, ככל שתושלם, תתבצע בדרך של מיזוג משולש הופכי באופן שבמועד הקובע החברה תהפוך לחברה פרטית בבעלותה המלאה של הפניקס. יצויין כי מדובר בהליך משפטי אשר מעריכים בבית ההשקעות כי יימשך לפחות מספר חודשים, עד לקבלת ההיתרים השונים".

כתיבת תגובה