הפערים מצטמצמים, 'סופר פארם' עדיין יקרה יותר

המועצה לצרכנות בדקה את פערי המחירים בין רשתות הפארם • בכמה הוזל הסל של סופר פארם ובכמה הסל של be • אלו מוצרים נבדקו ולפי איזו קריטריונים? • אז האם פתיחת השוק לתחרות משפיעה על הצרכנים? 

הפרשים של כ-15 שקל בין רשת לרשת. ספיד סטיק וליידי ספיד סטיק |צילום: יח"צ

רק בשבוע שעבר פרסמנו ב'ביזנעס' על דעיכתה של רשת 'סמארט פארם' וכניסתה של 'סופר פארם' לנעליה במספר חנויות – וכבר נראה שהרווח הגדול מכניסת 'סופר פארם' יישאר בכיס של בעליה ולא יגולגל אל הצרכנים שימשיכו לשלם ביוקר, למרות הוזלות שעורכת הרשת במחיריה המעודכנים כפעם בפעם כלפי מטה.

משרד הכלכלה מפרסם היום (ראשון) באמצעות המועצה לצרכנות, את מחירי המוצרים ברשתות הפארם. כאשר ניכרת הוזלה של המחירים בסופר פארם, אך עדיין הם גבוהים מהמחירים ברשת Be. בבדיקה הקודמת שסקרה את המחירים בחודש ינואר היה פער של 19% במחירים בין הרשתות, כעת הפער מצטמצם ועומד על 13% בלבד.

למעשה, הסל של רשת Be ירד בכמה אגורות, מה שאומר שהמחירים נשארו ברובם זולים כשהיו ואף לא התייקרו. ברשת סופר פארם הוזילו את הסל בכמה מוצרים שבהם היה פער משמעותי בין שתי הרשתות. כך למשל תוכלו למצוא דאודורנט לגברים של טיטניום במחיר של 10 שקלים ב-Be וב-18 שקלים בסופר פארם. דאודורנט לנשים של ספידסטיק יעלה לכם 30 ש"ח בסופר פארם, מה שיעלה לכם רק 14.5 ש"ח ב-Be.

המוצרים שנדגמו הם מוצרי טואלטיקה והיגיינה ממגוון יצרנים, כמו גם מוצרי ניקיון שונים. על חלק מזערי מהמוצרים רשת be גובה מחיר גבוה יותר, אולם כאמור בשורה התחתונה הסל של רשת סופר פארם יקר יותר משל הרשת המתחרה. כאמור, בחודש ינואר עמד המחיר הכולל של הסל ברשת סופר פארם על 897.17 שקלים וברשת be הוא עמד על 755.93 ש"ח. בחודש הנוכחי המחיר של הסל ברשת Be יורד מעט ועומד על 755.40 ש"ח, לעומת 852.13 שקלים ברשת סופר פארם.

מחירי הרשתות אמורים להגיע למאגר הממשלתי שהוקם לשם כך, והם נגישים לציבור דרך אפליקציות שונות דוגמת מיי סופרמרקט, זאפ מרקט או פריסייז. בעבר נקנסה רשת 'ברכל' שלא הסכימה לפרסם את מחירי המוצרים שלה ברשת האינטרנט, אך שאר הרשתות הגדולות עושות זאת באופן תדיר.

בבדיקה הנוכחית השתמשו באפליקציית פריסייז על מנת להשוות בין המחירים, וכאמור הפער בין Be לסופר פארם מצטמצם ועומד כעת על 13% בלבד. ניתן רק לקוות שבחודש הבא הפער יצטמצם יותר, כך שהרשת החדשה Be שבבעלות ענקית הקמעונות 'שופרסל' אכן תשפיע לטובה על הצרכן ותגרום לו לשלם פחות.

כתיבת תגובה